יום רביעי   |   19 יוני    |   
דף הבית / לייף סטייל / להתגרש בדרכי שלום

להתגרש בדרכי שלום

סיוון אוחנה - צילום: עמיר צוק

ראיון עם עורכת הדין סיון אוחנה (37), גרושה ואם לארבעה ילדים בגילאי שנה עד שש, מומחית בדיני משפחה וירושה. שותפה במשרד זוהר ארבל & סיון אוחנה, עורכי דין, המתמחה בדיני משפחה וירושה, משפט פלילי, הוצאה לפועל ופש"ר.

השילוב שבין קריירה לאימהות

"השילוב בין אימהות לקריירה הוא אתגר לא פשוט. ישנה חשיבות עליונה לנוכחותי בפועל עם ילדיי ושהות של זמן איכות עימם והיא בראש סדר עדיפותיי בעיקר לנוכח היותי אם פרפקציוניסטית, וזאת לצד ניהול המשרד, הדיונים בבתי המשפט והענקת שירות מקצועי ללקוחותינו. אני ושותפי, עו"ד זוהר ארבל, קשובים לצרכי המשפחה ומוצאים את הדרך לשלב בין קריירה לחיי משפחה. אין ספק כי עבודתנו המשותפת והכרת התיקים השוטפים על בוריים מאפשרת לנו להסתייע האחד בשניה. ההרמוניה השוררת ביננו, ההבנה והתקשורת הבריאה מאפשרים עבודת צוות, חלוקת תפקידים תוך ביטחון מלא שהעבודה תבוצע במקצועיות, ולפיכך ניכרת התוצאה המשפטית וההצלחה. אני מצליחה למנן ולתכנן את זמני כך ששני התחומים ישתלבו היטב זה לצד זה".

האג'נדה המשפטית שלי

"מקצוע עריכת הדין הקסים אותי משחר נעוריי. ראיתי בו אין-ספור אפשרויות להתפתחות אישית, אך בעיקר, מקום בו לי כאישה יש יכולת להשפיע על חיים של אנשים, תוך התבוננות והקשבה לנפשם ולצרכיהם. הליך הגירושין מכיל מאבקי כוח. מי שאמר שבקרב גירושין יש רק מפסידים לא מבין מה הם גירושין, או אמר זאת כדי להצדיק את הפסדו שלו. אנשים רבים יוצאים ממחשכי חיי נישואין מדכאים ומשפילים אל האור של האושר, החירות, האופקים הרחבים וההעצמה האישית, הנובעים מתחושת הערך העצמי שהוקנתה להם, בשל ניצחון מוחץ על בן זוג, שרמס אותם שנים, ודיכא בנפשם כל סממן של ערך עצמי. אנשים אלו צפויים להרוויח עוד מניצחונם, שכן יש בו משום הכנה מעולה לזוגיות חדשה המבוססת על ערכים שיוויוניים.

הליכי גירושין הם הליכים מורכבים, המערבים עניינים שבתחום הרגש עם נושאים מרובים שבתחום הידע והתבונה, ונשלטים על ידי הוראות חוק מודרני, הוראות דין דתי עתיק וחוקים בינלאומיים. הבנת מורכבות מיוחדת זו היא תנאי הכרחי לניהול נכון של תיק גירושין. עליכם להתמודד עם נושאים רבים המצויים בלב המחלוקת: גט, חלוקת רכוש, מזונות ילדים ואישה, אחזקת ילדים, זמני שהות עם הילדים והרשימה עוד ארוכה… הדרך הטובה ביותר להתמודד עם הליכי גירושין היא תכנון צעדיכם בנחת, בתבונה, בשיקול דעת קר וביצירתיות, תוך קריאה מדויקת של המציאות שמסביבכם –  בקיצור: חובה עליכם לבנות אסטרטגית גירושין מנצחת".

ניתן גם להתגרש בשלום

הסיפור האישי שלי

"כאשר התמודדתי בעצמי עם הגירושין, הידע והכלים שרכשתי במהלך העבודה סייעו לי להתמודד בנחישות ומעל הכל במטרה מובהקת לשמור על האינטרסים של ילדיי. השתדלתי לראות את טובת ילדיי בנפרד מן הסכסוך ומכאן אני מעבירה מסר לכל ההורים בהליכים משפטיים לנסות ולא לערב את הילדים בסכסוך כדי לא לפגוע במו ידיהם בילדיהם.

אומרים שאין חכם כבעל ניסיון, אז היום אני עושה גם שימוש בניסיוני האישי כדי לסייע ללקוחותיי להימנע מטעויות, למזער נזקים ולהימנע ממלחמות מיותרות. כשיש ילדים משותפים, אני רואה חשיבות רבה בשמירה על יחסים טובים ומכבדים בין ההורים שנפרדו, שכן הטיפול והדאגה לילדים נמשכים כל החיים.

ברגע שאני מצליחה לסייע ללקוחותיי להגן על זכויותיהם, לצלוח את גירושיהם במינימום נזק ולראותם מוצאים את האור בחייהם, אני חשה סיפוק ויודעת שמילאתי את שליחותי נאמנה".

 

עצת זהב: אל תשתמשו בילדיכם ככלי ניגוח.

אל תהפכו אותם לשופטים, למתווכים או למעבירי מסרים. עירוב הילדים בסכסוך, גורם לא אחת, למשבר מורכב יותר בו הילדים נדרשים "לבחור צד", דבר המעצים את תחושת התסכול שלהם ועלול לגרום להם טראומה לכל החיים.

 

שאיפה לעתיד

"במשך שנים רבות לצידו של עו"ד חליחל המאם המעניק ייעוץ משפטי שוטף מזה כשני עשורים לארגון נעמ"ת בגליל, נחשפתי להמון סיפורים אישיים בעיקר של נשים שחוו אלימות ו/או הטרדות ו/או בגידות ונאלצו לחיות בזוגיות שלא הטיבה עימן וחשתי צורך לקחת צד במאבק בכל הנוגע לזכויות נשים ושאיפה לשנות את המצב העגום ובעיקר מיגור תופעות קשות כמו אלימות במשפחה שרק השנה תוצאותיה היו כ-23 נרצחות".

לאתר האינטרנט,

לעמוד הפייסבוק.

סניפים: עפולה 04-9999923, צפת 04-6925187

דילוג לתוכן