שבת   |   22 יוני    |   
דף הבית / לייף סטייל / מאות סניפים בתחום עיצוב הבית יסגרו בשנתיים הקרובות

מאות סניפים בתחום עיצוב הבית יסגרו בשנתיים הקרובות

סניפים בתחום עיצוב הבית בישראל

עשרות שנים ישראל פיגרה אחרי אירופה בכל הקשור לעיצוב הבית, אדריכלים ומעצבים היו מתלוננים על העדר חוויית הרכישה עם לקוחותיהם למרות ריבוי הסניפים של המותגים המובילים ברחבי ישראל. הבעיה: הפיזור והעדר מקבץ גבוה של מותגים במקום אחד הוביל את המעצבים פעמים רבות להעדיף לקחת את הלקוחות לאירופה.

מדי שנה מאות אלפי ישראלים מעוניינים לחדש ולהוסיף אלמנטים שונים לביתם שייצרו עבורם את הסביבה הנוחה והנעימה ביותר. ברחבי אירופה, חידוש ועיצוב הבית נחשב לחוויה, במסגרתה זוגות מתלווים לאדריכלים ומעצבי פנים ועורכים סיבוב במתחמים ייעודיים במטרה למצוא את הריהוט ואביזרי הבית המתאימים לביתם.

בישראל, המתחם היחיד שנותן כיום מענה מסוים לתחום זה הוא רחוב מתחם העיצוב ברחוב הלחי בבני ברק, אך חווייתו נפגעת עקב האזור העמוס והפקוק שמוביל לדימוי אנטי עיצובי והורס את החוויה. דווקא העיר שבמשך שנים סבלה מחוסר אדיר של חנויות לעיצוב הבית הייתה עיר הבירה, ירושלים, שבסביבתה מתגוררים למעלה ממיליון וחצי תושבים. סקר גיאוגרפיה שנערך מצא כי 63% מהירושלמים נוסעים לאזור המרכז כשהנם מחפשים רהיטים ומוצרים לעיצוב הבית.

עיר העיצוב הגדולה במזרח התיכון המשתרעת על פני 53 דונם, 90,000 מ"ר ומגרש עם למעלה מ-2,000 מקומות חניה

לפני כשנה וחצי החל אחד מהפרויקטים הגדולים ביותר שנראו בישראל והגדול ביותר בתחום עיצוב הבית: עיר העיצוב הענקית בשם "דיזיין סיטי" אשר תרכז את מאות חנויות בתחום עיצוב הבית במקום אחד ותייצר חוויית רכישה בדומה למתחמי הענק באירופה. 250 חנויות, חלקן לאלפיון העליון וחלקם לקהל הרחב במתחם בסמוך לירושלים הנמצא במרחק של פחות מ-20 דקות נסיעה ממגוריהם של כמיליון תושבים.

בתוך מספר חודשים מרגע השקת מתחם הענק נחתמו הסכמים עם כמעט 100 המותגים המובילים בישראל בתחום עיצוב הבית והצפי הוא שכבר בחודשים האחרונים החברה תשכיר את כלל השטחים. בנוסף, במתחם נבנה בימים אלו מתחם העבודה המשותף הראשון בישראל של המעצבים והאדריכלים בו יישבו כ-300 אדריכלים ומעצבים, גלריות אומנות, בתי ספר לעיצוב ומתחם הסעדה בסגנון הויניזן בלאס וגאס האמור למשוך קהל מכל מדינת ישראל. על פי ההערכות במתחם יתקיימו תערוכות בינלאומיות אליהן יגיעו אמנים מכל רחבי העולם.

עלות ההשקעה במתחם מוערכת בכ-400 מיליון ₪ בנוסף לכבישי הגישה שנבנו במיוחד בשביל המתחם, שיקצרו את דרכי הגישה אליו לתושבי המרכז בצורה משמעותית. על פי ההערכות מיליוני ישראלים יבקרו במתחם במהלך השנה הראשונה במטרה ליהנות מתהליך עיצוב הבית ולהספיק לעצב את הבית ביום מהנה אחד שכלל החנויות נמצאות במקום אחד, בדיוק כפי שנהוג באירופה וברחבי העולם.

דילוג לתוכן