יום שלישי   |   4 יוני    |   
דף הבית / מהרשת / "ענף המלונאות רווחי במיוחד בזנזיבר: בעוד שכוח העבודה המקומי גובה מחיר זול, ההכנסות מהתיירות גבוהות במיוחד"

"ענף המלונאות רווחי במיוחד בזנזיבר: בעוד שכוח העבודה המקומי גובה מחיר זול, ההכנסות מהתיירות גבוהות במיוחד"

הזדמנות השקעה בזנזיבר

האי זנזיבר, שנחשב לאחד מהאיים התיירותיים הצומחים ביותר בעולם הפך במהלך השנה האחרונה ליעד אטרקטיבי במיוחד בקרב משקיעים, כאשר פרויקט המלונאות הישראלי של חברת ההשקעות RM GROUP וסגן התאחדות המלונאות, אבי אגאג'ני, הציגו את הפוטנציאל האדיר הטמון ביחידות נופש באי. לאחר שגויסו מיליוני דולרים, הישראלים הבינו שפוטנציאל התשואות הגבוהות ביותר נמצאות בענף המלונאות.

תתארו לכם שהייתם משלמים על רכישת קרקע ובניית נכס על חוף הים בתל אביב עשירית מהמחיר הנדרש ומקבלים במשך 10 חודשים בשנה מחירי שכירות גבוהים של עונת הקיץ החמה. "כשבחנו את כלל הנתונים הבנו שפשוט טמון כאן פוטנציאל אדיר. מי שהשקיעו יחד איתנו באותה השנה באי היו רשת המלונות הילטון שזיהו גם הם את הפוטנציאל", מספר פרטמן, מבעלי חברת RM GROUP.

זנזיבר נחשבת לאחד מיעדי התיירות הצומחים ביותר בעולם ובעלת מחסור אדיר ביחידות נופש, מה שמוביל למחירי לינה גבוהים במיוחד באי. כמו כן, בשונה מיעדים כמו תאילנד ואיים טרופיים אחרים, בזנזיבר עונת התיירות היא מהארוכות בעולם וכוללת 10 חודשים  בשנה בהן כמעט כלל יחידות הנופש באי נמצאות בתפוסה מלאה. מנגד, עלויות התפעול והבנייה זולות במיוחד ומאפשרות ליזמי המלונות להרוויח סכומי עתק מתיירות מערבית ביחס להשקעתם.

בשנים האחרונות זנזיבר נהנית מצמיחה אדירה בתיירות של כ-28% בשנה 

לפני כשנתיים אנליסטים בחברת RM GROUP זיהו את ההזדמנות וחברו ליזם המלונאות, אבי אגאג'ני, שיחד יצרו מסלול השקעה חדש שיאפשר למשקיעים לרכוש יחידת נופש באי שתנוהל ע"י רשת A.A Hotels. "המחסור האדיר של מקומות הלינה באי לעומת הצמיחה הגדולה בתיירות מאפשרים למשקיעים להחזיר את השקעתם תוך כ-5 שנים בלבד וקבלת תשואה שוטפת מידי רבעון מרווחי המלון. כבכל אחת מההשקעות שאנו מבצעים, אנחנו כמובן משקיעים באותם התנאים של המשקיעים שלנו בכדי לשמור על זהות אינטרסים עימם", מוסיף פרטמן.

ההצלחה הגדולה של הפרויקט הגיעה מהר מהרגיל: מספר חודשים לאחר השקת מסלול ההשקעה נמכרו כמעט כלל יחידות הנופש בפרויקט. כעת, נותרו יחידות בודדות על חוף הים בסכום השקעה של החל מ-185,000 דולרים בלבד, בשונה מדירות נופש ביעדים תיירותיים דומים בעולם, שנמכרות תמורת למעלה ממיליון ₪.

למידע נוסף בנוגע להשקעה ביחידת נופש בזנזיבר. 

דילוג לתוכן