יום שני   |   22 יולי    |   
דף הבית / באנר ראשי / האפיק החדש של המשקיעים הכשירים: "רוכשים מניות שאינן בשוק, בחברות הטכנולוגיות הפרטיות"

האפיק החדש של המשקיעים הכשירים: "רוכשים מניות שאינן בשוק, בחברות הטכנולוגיות הפרטיות"

שיווק פרויקטים למגורים

בישראל, עשרות חברות טכנולוגיה פרטיות בעלות שווי של מיליארד דולר ומעלה אשר צפויות להנפיק בטווח הקרוב. הערך של אותן החברות לעיתים מזנק פי 2-3 תוך פחות משנה, מה שמספק הזדמנות נדירה לבעלי המניות להרוויח מאות אחוזים על כספם. לעומת זאת, בעלי מניות המחזיקים במניות החברה מעוניינים להפגש עם כסף וכך נולד לו "עולם הסקנדרי"

אלכס (36) הינו אחד מ-50 העובדים הראשונים בחברת פינטק ישראלית, ששוויה מוערך כיום ביותר ממיליארד דולר. "על הנייר", אלכס מוערך במיליון דולר כתוצאה מהמניות שקיבל לאורך השנים שהוא בחברה, אך בשיחה איתו, הוא מספר כי הוא מוכן למכור את חלק מהמניות בכדי לקבל "מזומן" עבורן ולא להמתין להנפקה.

כמו אלכס, אלפי עובדי הייטק ישראלים מחזיקים במניות חברות "יוניקורן" ישראליות שאינן נזילות ומוכנים למכור חלק מהמניות שלהם בחברה. מנגד, משקיעים כשירים, קרנות ופמילי אופיס, רואים בכך הזדמנות פז לקנות מניות בהנחה, של חברות טכנולוגיה יציבות אשר צפויות להנפיק כבר בחודשים או בשנים הקרובות.

בחודשים האחרונים התבצעו מאות עסקאות "סקנדרי", עסקאות בהן משקיעים רכשו מניות מעובדי החברות ומהר מאוד אנו עדים לסיפורי הצלחה כתוצאה מההנפקות שהתרחשו בשנה האחרונה: לדוגמא משקיעים אשר רכשו מניות של עובדי חברת ironSource נהנו מתשואה של כ-710% תוך פחות משנתיים.

"מועדון המשקיעים הכשירים": מאות משקיעים מקבלים עדכונים בנוגע להשקעות סקנדרי

לאחרונה נבנה מועדון חדש ואקסקלוסיבי, "מועדון הסקנדרי", מועדון בו חברים משקיעים כשירים אשר מקבלים הזדמנויות השקעה חדשות בכל פעם שעובדי החברות מעוניינים למכור את מניותיהם. על פי ההערכות, בוצעו עד כה עסקאות בהיקף של מאות מיליוני שקלים בשנה האחרונה.

דילוג לתוכן