יום שני   |   8 יולי    |   
דף הבית / באנר ראשי / לראשונה: משקיעים כשירים יוכלו לקנות מניות בחברות טכנולוגיה ישראליות רגע לפני הנפקתן בנאסד"ק

לראשונה: משקיעים כשירים יוכלו לקנות מניות בחברות טכנולוגיה ישראליות רגע לפני הנפקתן בנאסד"ק

לאחר גל ההנפקות של חברות הטכנולוגיה הישראליות בשנה החולפת, פלטפורמת השקעות חדשה תאפשר למשקיעים כשירים להשקיע בעסקאות "סקנדרי" – רכישת מניות מעובדי חברות ההייטק שלקראת הנפקה. כלל הזדמנויות ההשקעה שיוצעו למשקיעים הן בחברות חד-קרן (חברות בעלות שווי של מיליארד דולר ומעלה).

IronSource, Taboola, Sentinel One, Monday ועוד מגוון חברות הייטק ישראליות הנפיקו בשנה החולפת בנאסד"ק בשווי מיליארדי דולרים והפכו את מאות עובדיהם למיליונרים. כיום, ישנן 53 חברות חד-קרן ישראליות (בעלות שווי של מיליארד דולר ומעלה) וחלקן כבר החלו בתהליכי תשקיף לקראת הנפקה.

"חברות הייטק בצמיחה מכפילות את השווי שלהן לעתים תוך מספר חודשים: כך למשל, חברת GONG הישראלית, אשר פיתחה פלטפורמה לבינה עסקית לאנשי מכירות על בסיס AI ערכה בשנה שעברה סבב גיוס לפי שווי של 8.5 מיליארד דולר, גיוס המשקף לה שווי הגבוה פי 3.27 מהשווי שגייסה חודשים ספורים לפני כן". מספר גורם בענף. “כך גם חברת Snyk שתוך חצי שנה גייסה לפי שווי הגבוה פי 1.8 וחברת Tipalti שהשווי שלה זינק פי 4 תוך שנה בלבד". הוא מוסיף.

איך זה עובד? עד היום עסקאות מסוג זה התאפשרו לקרנות הון סיכון ובסכומים גבוהים. הפלטפורמה החדשה מאפשרת כניסת מספר משקיעים לעסקה בסדרי גודל של קרן. בכך מנגישים הזדמנויות אטרקטיביות לקהילת המשקיעים הכשירים.

ההשקעה, פתוחה למשקיעים כשירים בלבד כאשר רף הכניסה להשקעות הינו 100,000 דולר.

 

דילוג לתוכן