יום ראשון   |   14 יולי    |   
דף הבית / באנר ראשי / הרווח האדיר של עסקאות הסקנדרי: משקיעי ironSource הרוויחו פי 7.1 מהשקעתם תוך שנתיים בלבד

הרווח האדיר של עסקאות הסקנדרי: משקיעי ironSource הרוויחו פי 7.1 מהשקעתם תוך שנתיים בלבד

הצמיחה האדירה של חברות ההייטק שמכפילות את שוויין בעקבות ההנפקות בבורסה האמריקאית, לעתים תוך חודשים ספורים, הובילה לאחד מאפיקי ההשקעות החמים ביותר בקרב משקיעים כשירים: "עסקאות סקנדרי" בהן משקיעים רוכשים מניות כשהחברה עדיין פרטית – לפני שהחברה יוצאת להנפקה. משקיעי הסקנדרי שהשקיעו באיירון סורס ב-2019 הרוויחו פי 7.1 מהשקעתם, והם לא לבד: כך גם משקיעי מאנדיי (פי 3.5), JFrog (פי 5.8) ועוד שורה של חברות הייטק שהנפיקו בשנה האחרונה בבורסה בניו יורק.

תשואה של יותר מ-700% תוך שנתיים: בין 230 המיליונרים שיצרה חברת איירון סורס במועד הנפקתה בבורסה, ישנם גם משקיעים כשירים שרכשו מניות בעסקאות סקנדרי ורשמו תשואה חלומית של יותר מ-700%. עסקאות הסקנדרי הפכו ללהיט החדש בקרב משקיעים כשירים ובחודשים האחרונים בוצעו עסקאות כאלה בהיקף של עשרות מיליוני דולרים.

אז איך זה בעצם עובד? בכל חברת יוניקורן ישראלית ישנם מאות משקיעים ועובדים המחזיקים במניות החברה. חלקם השקיעו בחברה בסבבי השקעה מוקדמים ( Seed / Round A ) ועכשיו "מנזילים" חלק קטן מהשקעתם, וחלקם צעירים הזקוקים למזומן במטרה לקנות דירה או עקב הגדלת המשפחה ומוכנים למכור מניות למשקיעים בתמורה לשווי הנוכחי של החברה. כאן, נכנסים לתמונה המשקיעים הכשירים, שרוכשים את האופציות וממתינים להנפקת החברה.

העסקאות מתבצעות באמצעות ליווי של פירמות עורכי הדין ורואי החשבון הגדולות בארץ

עסקאות הסקנדרי מתאפשרות דרך גופים מקצועיים ומלוות ע"י פירמות רואי החשבון ועורכי הדין המובילות בישראל. אותם הגופים מאתרים בעלי מניות בחברות היוניקורן אשר מעוניינים למכור את המניות שבידיהם.

בחודשים האחרונים בוצעו עשרות עסקאות סקנדרי של קבוצות משקיעים בין היתר בחברות:  Gong, Rapyd, Snyc כמו גם עסקאות בחברות שכבר הונפקו כמו ironSource, Riskified, Monday, SentinelOne ואחרות. 

ההשקעה עבור משקיעים כשירים בלבד

דילוג לתוכן