יום שני   |   3 יוני    |   
דף הבית / בדק ומצא / יותר ויותר ישראלים מפסיקים לסמוך על הנס ועוברים לשחל: הכירו את הטכנולוגיה המהפכנית

יותר ויותר ישראלים מפסיקים לסמוך על הנס ועוברים לשחל: הכירו את הטכנולוגיה המהפכנית

אם יש משהו בחיים שאנחנו, בני ה-60, כל כך אוהבים זו ההרגשה שאנחנו שולטים על החיים שלנו ועצמאיים לא פחות מהילדים שלנו. ביטחון עצמי, אם תרצו. ביטחון כשאנחנו עולים על ההגה, ביטחון במקום העבודה שלנו, ביטחון לשמור על הנכדים ולטפל בהם, לטייל בעולם, ובעצם – לדעת שאנחנו אלה שאחראיים לגורלנו וששום דבר לא ישבש את זה חלילה.

לכן, מה שבעיקר מפחיד אותנו בהתקף הלב זו לא המחלה עצמה, כמו הפתאומיות שבה. ממצב של פעילות מלאה בבת אחת אנחנו מרגישים חסרי אונים. 

הניסיון המר שלנו מוכיח שבהרבה מקרים כשאנחנו לבד בבית או באוטו אנחנו גם לא ממש יכולים להזעיק עזרה. אם זה כי אנחנו לא מסוגלים לדברר את עצמנו, לא יכולים להסביר מה המיקום שלנו בכביש, או סתם לא יכולים להתקשר. אין ספק, מדובר בהחלט במצב ביש, ובמרבית המקרים בעניין של חיים ומוות. 

אבל יש לנו חדשות טובות עבורכם: למרות שהתקף לב לכשעצמו הוא דבר קטלני, הזמן הוא הפקטור היחידי שיקצוב את חייכם, ולחילופין איך ייראו המשך חייכם: במצב של אירוע לב קיימת הפרעה או חסימה מוחלטת של זרימת הדם אל שריר הלב, ההפרעה בזרימת הדם גורמת למחסור בחמצן הגורם באופן הדרגתי לתמותת תאי שריר הלב – ככל שיחלוף זמן ממושך יותר, כך הולך ומעמיק הנזק שנגרם לשריר הלב.

עם זאת, על אף שאירועי לב הפכו מזמן למכת מדינה (למעלה מ-50 איש לוקים מדי יום באירועי לב, 60), נכון להיום נאלצים המטופלים להמתין זמן רב מרגע הזעקת האמבולנס ועד לקבלת טיפול רפואי הולם – מה שפוגע קשות בסיכויים לחזור לשגרת חיים בריאה, ובמקרים מסוימים לסיכון חיים. 

למידע נוסף:

  הטכנולוגיה המהפכנית שהצילה מאות אלפי ישראלים

  ולמציאות הכואבת הזו נכנסת חברת שחל, הגדולה והוותיקה ביותר בישראל, עם טכנולוגיה פורצת הדרך פרי פיתוח של טובי המוחות מעולם הביומד, הכוללת שירותי רפואה מרחוק, בעלת אישור ה-FDA ו-CE. הטכנולוגיה החדשנית כוללת אק"ג מלא בעל 12 זוויות ("לידים") המעניק מעטפת 360 ללב ממש כמו זו שבבית החולים, לצד לחצן מצוקה קומפקטי וחדשני, עם איכון לווייני ומאפשר קבלת שיחות. 

  שירות זה מתברר פעמים רבות כדבר שמסוגל להציל חיים: על פי המחקרים, בעוד כלל האוכלוסייה נזקקת להמתין 4.5 שעות בין הסימפטומים הראשונים לטיפול בבית החולים, שחל בדרך כלל מצליחה לעשות זאת תוך שעתיים. קיצור זמן התגובה באירוע לבבי הינו קריטי לסיכויי החיים וההחלמה.

  והעובדות? הן מדברות עד עצמן: שחל מחזירים ללמעלה מ-150 אלף ישראלים כל שנה את תחושת הביטחון והשקט הנפשי, כבר למעלה מ-30 שנה.

  בואו להיות מנויים בשחל ולחיות בלב שקט. השאירו את פרטיכם כאן ונציג יחזור אליכם לייעוץ

  למידע נוסף:

   דילוג לתוכן