יום רביעי   |   19 יוני    |   
דף הבית / השקעות / השקעות בישראל / "ירושלים – בירת ההזדמנויות הנדל"ניות": מחסור חמור של דירות בירושלים והקמת רובע העסקים בכניסה לעיר, צפויים להוביל לעלייה במחירי הנדל"ן בירושלים

"ירושלים – בירת ההזדמנויות הנדל"ניות": מחסור חמור של דירות בירושלים והקמת רובע העסקים בכניסה לעיר, צפויים להוביל לעלייה במחירי הנדל"ן בירושלים

מניתוח הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שערכה שמאית המקרקעין והמשפטנית נחמה בוגין עבור "ממון" ו Ynet-עולה כי כ-2.8 דירות בלבד נבנות לכל 1,000 תושבים בירושלים. לאור זאת ממוקמת ירושלים בראש טבלת הערים בהן קיים מחסור בדירות בישראל. לאחרונה הודיע מהנדס העיר של ירושלים כי העיר צפויה להגיע למיליון וחצי תושבים עד שנת 2040, גידול של כ -600 אלף תושבים שיידרשו להם דירות. בנוסף לכך, בימים אלו יוזמת עירית ירושלים בשיתוף עם המדינה, את הקמתו  של מתחם רובע העסקים הבינלאומי בכניסה לעיר. מדובר במגה פרויקט בכל קנה מידה, אשר ישלב בין רובע עסקים למרכז התחבורתי הגדול בישראל. רובע העסקים יכלול כ- 20 מגדלים בהיקף של 1.5 מיליון מ"ר שישמשו לתעסוקה, מסחר, מלונאות ותרבות. במתחם צפויים לעבוד כ-60 אלף עובדים.

אם מסתכלים על נתוני הצמיחה של ירושלים והפרויקטים הגדולים שנבנים בימים אלו בעיר, נראה כי אין דרך לעצור את עליית מחירי הנדל"ן בבירה. ב-12 החודשים האחרונים מחירי הנדל"ן כבר הספיקו לעלות בכ-4%. לאחרונה, בוועידת ההתחדשות של מרכז הבנייה הישראלי, הודיע ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, כי "זה הזמן להשקיע בעיר".

בנוסף למחסור בדירות בנקודת הזמן הזו והגידול הצפוי באוכלוסיית העיר, רובע העסקים המוקם בימים אלו, יעסיק כ-60 אלף עובדים. פרויקט "רובע הכניסה לעיר" צפוי לייצר "מרכז חדש" בירושלים, בו יעברו למעלה מ-350 אלף הולכי רגל מדי יום וייבנו כ-20 מגדלים שיתנשאו לגובה של עד 40 קומות.

לאחרונה פורסם בכלכליסט כי פרויקט "רובע משרד החוץ", הפרויקט המוקם בימים אלו ע"י קבוצות הנדל"ן אביב ולני וממוקם בסמוך לפרויקט העסקים שבכניסה לעיר, מכר דירות בהיקף של כ-380 מיליון שקלים. קבוצת אביב ולני גרופ, מביאות איתן ניסיון רב בייזום ובנייה של פרויקטים רחבי היקף בלב אזורי הביקוש בישראל ובחו"ל.

לתיאום פגישה בפרויקט רובע משרד החוץ

הפרויקט של הבירה - 100 דירות נמכרו

ארז בהריר, מנכ"ל לני גרופ:  "את ירושלים סימנו כיעד נדל"ני בעל פוטנציאל רב, ואת מתחם 'רובע משרד החוץ' לאטרקטיבי במיוחד". אין ספק כי עיריית ירושלים וממשלת ישראל שוקדות במרץ על פיתוח  תעשיית ההיי-טק והביו-טק בירושלים ובמסגרת זו הם מזרימים כספים לפיתוחה.  אנו פוגשים עניין הולך וגדל מצד תושבי חוץ. מחירי הדירות בירושלים עוד לא מיצו את עצמם ויש להם פוטנציאל רב לעליה בשנים הקרובות. מחיר למ"ר בפרויקט רובע משרד החוץ עומד על כ- 33,000 ₪ בממוצע, מול מתחם מקביל בתל אביב שם המחיר למ"ר עומד על כ -65,000 ₪ בממוצע. מכל הסיבות הללו האמנו בפרויקט וכעת אנו רואים את הביקושים מגיעים".

רובע משרד החוץ כולל 5 מבנים בני 5-8 קומות בלבד כיאה לסגנון הירושלמי, הבנויים סביב פיאצה רחבת ידיים. כיום, ניתן לקנות דירות 3 חדרים באזור החל מ-2.9 מיליון ₪, מחירים שצפויים לזנק ככל שיתקרב האכלוס של רובע העסקים הבינלאומי של ירושלים. הדיירים בפרויקט, ייהנו ממרחק הליכה של 3-8 ד' בלבד משוק מחנה יהודה, גן סאקר, הסינמה סיטי, מתחם העסקים הגדול בעיר ותחנות הרכבת הקלה והבינעירונית. בין הרוכשים בפרויקט מספר בכירים בענף ההייטק.

לתיאום פגישה בפרויקט רובע משרד החוץ

דילוג לתוכן