יום רביעי   |   19 יוני    |   
דף הבית / השקעות / קבלת תשלום שוטף מממשלת ארה"ב: המסלול היציב שתפס תאוצה מאז תחילת הקורונה

קבלת תשלום שוטף מממשלת ארה"ב: המסלול היציב שתפס תאוצה מאז תחילת הקורונה

ריאליה - מסלול יציב לתקופת הקורונה
"לקבל הכנסה שוטפת מהממשל האמריקאי": בחודשים האחרונים תופסת תאוצה הזדמנות השקעה ייחודית לציבור הישראלי – השקעה בנכסי מגורים בהם ממשלת ארה"ב משלמת את שכר הדירה. התוכנית אשר נפוצה במיוחד בקרב משקיעים בחו"ל, נחשבת ליציבה מאוד לאור העובדה שהממשלה משלמת מראש את כספי השכירות. מאז תחילת הקורונה, מאות משקיעים ישראלים פנו לאפיק הסולידי שהכניסה אליו מיועדת לבעלי הון עצמי של 245,000 ₪ בלבד.

תוכנית Section 8 הוקמה מראשית שנות ה-70 ונועדה למגר את בעיית הדיור בארה"ב, במסגרתה משלמת הממשלה כ-80% משכר הדירה עבור הזכאים. התוכנית זוכה להצלחה גדולה וישנם עשרות אלפים אשר נמצאים ברשימת המתנה לנכסי מגורים המשתתפים בה.

אפיק ההשקעה הסולידי, הפך במהרה לאחד מאפיקי ההשקעות הפופולריים ביותר בארה"ב ובעולם כולו – העובדה שהממשלה למעשה מבטיחה את הכנסות השכירות למשקיע ומשלמת את השכירות החודשית בתחילת כל חודש, הופכת את ההשקעה לקבועה ויציבה עם מעט מאוד סיכונים. מכאן שעם תחילת עידן הקורונה, משקיעים רבים ברחבי העולם אשר הוציאו את כספם משוק וחיפשו נתיב סולידי לכספם, החלו להשקיע בתכנית.

קרן ההשקעות הישראלית REALYA היא בין החברות הבודדות בארץ המתמחה אך ורק בנכסים שבמסגרת התכנית. הקרן קיבלה את האישור לנהל עבור ישראלים את ההשקעות בנכסי המגורים שבתוכנית ולאחר ניהול 5 קרנות מוצלחות, REALYA מגייסת בימים אלו את הקרן ה-6.

כך זה עובד: הכנסה רבעונית קבועה וקבלת חלק מההון המושקע בתום כשנה

הרווח מהשקעה בתוכנית הממשלתית בא לידי ביטוי הן בהכנסות השכירות הקבועות שיקבל המשקיע מדי רבעון והן כתוצאה מרווח הון כתוצאה ממימון בנקאי הניתן בתום כשנה. "התוכנית קיימת כבר עשרות שונים ולנו היא מוכרת הרבה לפני עידן הקורונה. היא אכן צוברת תאוצה והאפיק הפך לאטרקטיבי במיוחד כאשר הוא מהווה מקור הכנסה יציב לכל אותם אנשים שמחפשים הכנסה קבועה משכירות של נכסים, עם מינימום התעסקות לצד ליווי מלא שלנו", מספרת רחלי אלפרוביץ, מנכ"לית REALYA. "מעבר להזרמת כספים של הממשל האמריקאי בתקופה זו בהיקף של טריולני דולרים לעסקים ומחוסרי העבודה, תכניות הדיור המסובסד מתוקצבות מבעוד מועד ל-5 שנים קדימה, כך שאינן מושפעות מעידן הקורונה ולמעשה לא חלה שום פגיעה בתזרים ההכנסות של כל אחת מהקרנות שאנו מנהלים היום", מוסיפה אלפרוביץ.

דילוג לתוכן