יום שלישי   |   4 יוני    |   
דף הבית / באנר ראשי / הרווח האדיר של משקיעי המשרדים בארה"ב: שווי הנכסים עלה בכ-20%, מחירי השכירות כמעט והוכפלו

הרווח האדיר של משקיעי המשרדים בארה"ב: שווי הנכסים עלה בכ-20%, מחירי השכירות כמעט והוכפלו

שיווק פרויקטים למגורים

התרחבותן של חברות הייטק הוביל לביקוש שיא למשרדים במרכזי ערים בארה"ב, כאשר בחלק מהאזורים ערך הנכסים זינק בעשרות אחוזים ובחלקן מחירי השכירות הוכפלו. לצד חברות הביטוח והקרנות שרוכשות נכסים, בארץ, הוקמה קבוצה של משקיעים כשירים שתרכוש ביחד מגדלי משרדים באזורי ביקוש. "אנו צופים עליית ערך של עשרות אחוזים גם בשנה הקרובה"

מיליארדי דולרים זרמו לחברות ההייטק בשנה האחרונה והובילו ל"התפוצצות" שוק המשרדים, שלא נערך להתרחבותן של החברות וכתוצאה מכך, נוצר מחסור בשטחי משרדים שמוביל את חברות ההייטק לשלם לעתים כפול מהמחיר בשוק. "במרכזי ערים בארה"ב ישנם אזורים בהם התפוסה היא על 100%. באזורים ה"פנויים" התפוסה עומדת על 97%." מספר גורם בענף.

מי שזכו לגרוף את הרווחים מהשנה החולפת היו קרנות הנדל"ן וחברות הביטוח אשר רכשו שטחים בהיקפים של מיליוני מ"ר במרכזי ערים ונהנו בחלק מהמקרים מ"הכפלת התשואה" משכירות כתוצאה מעליית המחירים ועליית הערך של המשרדים.

קבוצת המשקיעים הכשירים: מנכ"לים של חברות ומנהלי השקעות מהבכירים במשק

כתוצאה מעליית המחירים והמחסור בשטחי משרדים, שלא ייפתר בשנים הקרובות ואף יחמיר, בשנה החולפת בוצעו עסקאות בהיקף של מיליארדי דולרים בשוק המשרדים בארה"ב, שביניהן, גם חברות הטכנולוגיה: גוגל רכשה בניין משרדים במנהטן ב-2.1 מיליארד דולר, אמזון רכשה בשנה החולפת שטחים בהיקף של 978 מיליון דולר ופייסבוק רכשה בניין בוושינגטון תמורת 368 מיליון דולר. עסקאות אלו החלו להיות נפוצות גם בקרב חברות ישראליות כמו גזית גלוב שרכשה בניין משרדים ליד אוניברסיטת הארוורד, הראל שרכשה בניין משרדים בלוס אנג'לס וחברות נוספות שמנצלות את ההזדמנות.

לאחרונה, התגבשה קבוצת משקיעים כשירים אשר מתאגדת לרכישת בנייני משרדים בארה"ב. הקבוצה, תנוהל על ידי גוף השקעות מוביל ותאתר בנייני משרדים במחירים אטרקטיביים במרכזי ערים.

דילוג לתוכן