יום שלישי   |   4 יוני    |   
דף הבית / חדשות נדל"ן / "השילוב של יציב ומניב": כך תרכשו נכס שמושכר בחוזה ל-7-10 השנים הקרובות דרך חברת השקעות

"השילוב של יציב ומניב": כך תרכשו נכס שמושכר בחוזה ל-7-10 השנים הקרובות דרך חברת השקעות

רילקו - מסלול יציב מניב

הדרישה הגוברת מצד הציבור להשקעות סולידיות הובילה את מסלול ההשקעות הנפוץ בארה"ב לישראל: משקיעים רוכשים נכס שמושכר בחוזה שכירות ל-7-10 השנים הקרובות הכולל חוזים עם ערבויות אשר מבטיחים להם הכנסה שוטפת מהיום הראשון ובטוחה לטווח של כמעט עשור. גורמים בשוק: "תחליף לאג"ח שמגובה בנדל"ן".

גם בישראל: הבוקר (יום שני) מסלול השקעות חדש הושק בישראל ויציע השקעה מניבה מגובה בנדל"ן. במסגרת המסלול שישווק ע"י חברות ההשקעות המובילות, משקיעים יוכלו להשקיע החל מ-500,000 ₪ בנכס אשר מושכר בחוזה לטווח של כ-7-10 שנים עם בטוחות, מה שיבטיח להם הכנסה שוטפת משכירות לתקופה של קרוב לעשור.

במסגרת המסלול, החברה שחתומה על חוזה השכירות (שכולל ערבויות) הינה חברה ציבורית הנסחרת בנאסד"ק ונחשבת לאחת מהחברות הגדולות בארה"ב. במסגרת התהליך, חברות ההשקעות ינהלו את הנכס עבור המשקיעים ויהיו אחראיות על העברת הכספים לחשבונות הבנק של המשקיעים מדי רבעון.

מסלולי ההשקעות הסולידיים הפכו בחודשים האחרונים לנפוצים במיוחד בארה"ב. בארץ, מגוון גופים מוסדיים (בנקים, בתי השקעות) הצטרפו להשקעות בחודשים האחרונים וכעת גם המשקיעים הפרטיים יוכלו לקחת חלק באותן ההשקעות.

התשואות בנדל"ן המסחרי בארה"ב הן מהגבוהות ביותר בענף הנדל"ן

השקעות בבנייני משרדים ונדל"ן מסחרי היו מאז ומעולם אחד מהאפיקים הרווחיים ביותר של הגופים הפיננסיים הגדולים בישראל. כיום, מגוון מגדלי משרדים באזורי ביקוש בארץ לא נמכרו כלל לקהל המשקיעים אלא שימשו כנכסים מניבים עבור חברות ציבוריות בארץ.

בחודשים האחרונים חברות רבות פונות לשוק האמריקאי לאור התשואות הגבוהות באזורי הביקוש, שלעתים מגיעות לדו-ספרתיות. "לצד הפגיעה בנדל"ן המסחרי באזורים שלא היו מבוקשים ומרוחקים מה"סוהו" של העיר, אנו עדים לעלייה בביקוש, בעיקר בקרב החברות הגדולות, למשרדים במגדלים הנמצאים בפריים לוקיישן. המגמה, מספקת הזדמנות לקהל המשקיעים." מספרים בענף.

דילוג לתוכן