יום ראשון   |   19 מאי    |   
דף הבית / באנר ראשי / "בעלי מיליון ש"ח יכולים לקנות דירה בארץ ולהרוויח כ-3,500 ש"ח שכירות או להשקיע בארה"ב ולקבל שכירות של 2 דירות במרכז ת"א"

"בעלי מיליון ש"ח יכולים לקנות דירה בארץ ולהרוויח כ-3,500 ש"ח שכירות או להשקיע בארה"ב ולקבל שכירות של 2 דירות במרכז ת"א"

כששוק הנדל"ן בארץ נותר "לעשירים בלבד" ומחירי דירות בפריפריה חצו את ה-1.5 מיליון ש"ח, שוק הנדל"ן האמריקאי נותר כאלטרנטיבה בטוחה, יציבה ומניבה במיוחד עבור אלו שמעוניינים להגדיל את ההון העצמי. לאחרונה נחשף כי משקיעים אשר השקיעו מיליון ש"ח בשנה החולפת בשוק הנדל"ן האמריקאי קיבלו שכירות חודשית המשקפת שכירות של 2 דירות במרכז תל אביב ועל פי גורמים בשוק: "עליות המחירים רק החלו".

אנו רגילים לשמוע על צעירים שהשקיעו את הונם בדירות לפני כעשור בעיר באר שבע וכיום מחזיקים בעשרות דירות בארץ, אך הסיפורים האלו לאט לאט נעלמים בשל מחירי הנדל"ן בארץ ששוברים מדי חודש שיאים וכמעט ואינם מאפשרים כניסה לשחקנים חדשים. דירות בבאר שבע לדוגמה, שעלו עד לפני כמה שנים כ-300 אלף שקלים נסקו למחיר של כ-900 אלף ש"ח ורבים מחזיקים בתחושה שהם פספסו את הרכבת ובצדק.

"אם בעבר השכירות בעיר באר שבע הייתה מניבה כ-6-7 אחוז תשואה בשנה, היום היא עומדת על 3.5%-4% בלבד." מספר מתווך הפעיל באזור. משקיעי הדירות, הציפו גם את ערי הפריפריה וכיום צריך לקחת סיכון של כ-1.5 מיליון ש"ח בשביל לקוות שמחירי הנדל"ן ימשיכו לעלות למחירים חסרי תקדים בשביל להרוויח.

 

שוק המשרדים בארה"ב זה הבאר שבע של 2009

את עליות המחירים המטאוריות שעברו שווקים כמו באר שבע או בכלל, שוק הנדל"ן בארץ בעשור האחרון, עובר שוק המשרדים בארה"ב בימים אלו: חברות ההייטק מגייסות הון עתק ונלחמות על כל שטח פנוי של משרדים (במרכזי ערים) בכדי שעובדים ירצו לעבוד אצלם וישנו מחסור חמור במגדלי משרדים שמוביל לעלייה מטאורית מדי שנה ואינו צפוי להיפתר בשנים הקרובות.

"שוק המשרדים בארה"ב לא נערך לגידול בכוח האדם בקרב חברות הטכנולוגיה, הצעירים מעוניינים לגור ולעבוד במרכז הערים וחברות הטכנולוגיה "מחויבות" להשכיר שטחים. בשל המחסור, מחירי השכירות מזנקים בעשרות אחוזים כתוצאה מהמלחמה בין החברות.

אז כמה באמת ניתן להרוויח מאותה "מלחמה" על שטחי השכירות? משקיעי שוק המשרדים בארה"ב אשר השקיעו מיליון ש"ח בשנה החולפת, קיבלו הכנסה משכירות בלבד המשקפת שכירות של 2 דירות במרכז העיר תל אביב, זאת לעומת האלטרנטיבה השניה שעומדת בפניהם, רכישת דירה בפריפריה, שמקנה שכר דירה ממוצע של כ-3,500 ש"ח בלבד.

דילוג לתוכן