יום שלישי   |   4 יוני    |   
דף הבית / בדק ומצא / מחלקת השירות של פספורטוגו הודיעה: ישראלים שיגישו בקשה לדרכון פורטוגלי (אירופאי) ולא יאושרו ע"י הקהילה לזכאות לא ישלמו

מחלקת השירות של פספורטוגו הודיעה: ישראלים שיגישו בקשה לדרכון פורטוגלי (אירופאי) ולא יאושרו ע"י הקהילה לזכאות לא ישלמו

דרכון פורטוגלי - כך תוציאו דרכון

בשנתיים האחרונות עשרות אלפי ישראלים מימשו את זכאותם והגישו בקשה לאזרחות ודרכון פורטוגליים (אירופאיים) להם ולילדיהם, המעניקים להם אפשרות לתנועה חופשית באירופה, כניסה לארה"ב ואוסטרליה, הטבות ברכישת נדל"ן, אישור עבודה ומגורים בחו"ל ובעיקר – לימודים בחינם או בהנחה משמעותית לילדיהם או נכדיהם במידה ויהיו מעוניינים בעתיד. כיום, מחלקת השירות של פספורטוגו מאפשרת לישראלים (יהודים) לשלם רק במידה ויאושרו ע"י הקהילה לקבלת אזרחות פורטוגלית.

בשנים האחרונות נחשפנו למגוון רחב של כתבות שדנו בנוגע לזכאות של אלפי הישראלים לדרכון הפורטוגלי. משרדי עורכי דין וחברות שונות מציעות לסייע לציבור בהליכי הוצאת הדרכון, שירות שכולל ליווי והגשת הטפסים הנדרשים לקהילה היהודית ולגופים הממשלתיים בפורטוגל. דרכון פורטוגלי (אירופאי) עשוי לחסוך לזכאים עשרות עד מאות אלפי שקלים לאורך חייהם, מהכניסה החופשית לארה"ב ואוסטרליה, ההטבות בהשקעות בנדל"ן ברחבי אירופה והלימודים בחינם באוניברסיטאות השונות ביבשת.

"מחלקת השירות של פספורטוגו מאפשרת להוציא דרכון פורטוגלי (אירופאי) ללא סיכון: במידה ולא תאושרו ע"י הקהילה לזכאות, כספכם יוחזר במלואו"

בשיחות שערכו כתבנו עם גורמים חיצוניים, אחת המטרות היא למזער את הסיכון הכספי בתהליך הוצאת הדרכון הפורטוגלי לציבור הישראלי כאשר המטרה היא לדאוג בעיקר לדור הצעיר, שבעתיד לא בטוח שתהיה לו אפשרות להוציא אזרחות אירופאית: "כיום, ישראלים שאינם צופים שיעבדו בחו"ל או יתגוררו באירופה מוותרים למעשה על הגשת המועמדות. יש כאן הזדמנות שאולי לא תחזור להוציא דרכונים שישמשו את דור ההמשך ויאפשרו להם לעבוד בחו"ל בצורה חוקית אחרי הצבא, ללמוד בחינם במוסדות החינוך באירופה ולהיכנס בצורה חופשית לארה"ב ואוסטרליה". מספרים.

עו"ד מוטי כהן, יו"ר ובעלים פספורטוגו.
עו"ד מוטי כהן, יו"ר ובעלים פספורטוגו.

 

"קחו לדוגמה את התקופה הנוכחית כשישנם למעלה מ-900,000 מובטלים, חלק מהישראלים החלו לחפש עבודות עם שכר גבוה מעבר לים וחלק ממקומות העבודה בחו"ל דורשים אזרחות אירופאית. גם בחברות הייטק נותנים עדיפות לעובדים עם אזרחות. תמיד טוב שהאופציות יהיו פתוחות בפני אחד מבני המשפחה".

ישראלים שיגישו בקשה דרך פספורטוגו יקבלו את בדיקת הזכאות בחינם ולא יידרש מהם לעבור הליכים בירוקרטיים שונים כאשר פספורטוגו תנהל עבורם את הבירוקרטיה הנדרשת.

דילוג לתוכן