יום שלישי   |   25 יוני    |   
דף הבית / חדשות נדל"ן / "מקורבים לצלחת": נחשפו השקעותיהם של המנכ"לים הבכירים במשק

"מקורבים לצלחת": נחשפו השקעותיהם של המנכ"לים הבכירים במשק

הבוקר (ד') נחשפו השקעותיהם של כמה מהמנכ"לים הבכירים ביותר בישראל: תיק ההשקעות שלהם מורכב ברובו מהשקעות בנדל"ן מניב בארה"ב אשר מבטיחות להם הכנסה שוטפת עם תשואה הגבוהה כפי 4 מנדל"ן בארץ. הרווח הגדול בא לידי ביטוי מרכישת נכסים מתחת למחיר השוק. מטעמם נמסר: "מדובר על גוף שכולם יכולים להשקיע בו ואין שום דבר פסול בהשקעות הפרטיות של כל אחד מחברי הקבוצה"

רשת הקשרים של הבכירים במשק הישראלי הפכה לגלובלית ומסייעת להם בין היתר גם בניהול ההשקעות שלהם. מפרטים שנחשפו לראשונה על תיק השקעותיהם של כמה מהמנכ"לים הבכירים במשק הישראלי, נמצא כי הם רוכשים נכסים במחירים אטרקטיביים יותר, מצליחים להבטיח לעצמם הכנסות גבוהות מהסכמי שכירות ארוכי טווח (בין היתר עם גופים ממשלתיים) ובכך מצמצמים לעצמם את הסיכונים.

נתוני ההשקעות מצאו כי היקף ההשקעות של כל אחד מחברי הקבוצה מתחילת השנה נע בין 150,000 דולר ל-2 מיליון דולר בארה"ב. מרבית ההשקעות היו בנדל"ן המסחרי ובנייני משרדים בארה"ב, שעל פי ההערכות הסכמי שכירות ארוכי טווח הבטיחו לחברי הקבוצה הכנסות של יותר מפי 4 מהנדל"ן בארץ, לצד אופציה למכור את הנכס במחיר גבוה משמעותית מהמחיר שרכשו אותו. לצד השקעות בארה"ב, נרשמו גם השקעות בארץ, גם כן בנכסים שהושכרו, אך שייצרו רווחים נמוכים משמעותית.

מאז שנחשפו השקעותיהם של "האלפיון העליון" בחודש מרץ, אשר חשפו תנאים אטרקטיביים מהתנאים של הציבור בבתי ההשקעות השונים, הוחלט לפתוח את "רף הכניסה" לאותן השקעות לבעלי 150,000 דולר בלבד. על פי ההערכות אלפים נרשמו לעדכונים בנוגע לאותן ההשקעות ואף בוצעו השקעות בהיקף של כ-300 מיליון ₪.

מטעם המנכ"לים נמסר: "אין בכוונתנו "להצטער" על התנאים שאנו מקבלים בהשקעות השונות, במיוחד כאשר כל אחד יכול להירשם ולקבל הצעות הזהות לתנאים שלנו מאז חודש מרץ. כל אחד עם הון של 150,000 דולר יכול להצטרף".

להרשמה לעדכונים: 

דילוג לתוכן