יום שלישי   |   4 יוני    |   
דף הבית / השקעות / השקעות בחול / התיירות בארץ שוברת שיאים ויוצרת תשואות עודפות בענף המלונאות: קבוצת אופק תאפשר לראשונה למשקיעים פרטיים להצטרף להשקעה במלון יוקרה באשדוד שינוהל ע"י רשת בינלאומית מובילה

התיירות בארץ שוברת שיאים ויוצרת תשואות עודפות בענף המלונאות: קבוצת אופק תאפשר לראשונה למשקיעים פרטיים להצטרף להשקעה במלון יוקרה באשדוד שינוהל ע"י רשת בינלאומית מובילה

קבוצת אופק - מלון באשדוד

למעלה מ-5 מיליון תיירים צפויים לבקר השנה בארץ, כאשר הערים המתויירות ביותר הן ת"א, ירושלים, אילת, ים המלח , טבריה נתניה ואשדוד, בה כ-300 חדרי מלון בלבד. בעקבות המחסור בחדרי מלון בעיר, קבוצת הנדל"ן אופק תקים בית מלון בוטיק עם 84 חדרים על חוף הים באשדוד אשר ינוהל ע"י רשת בינלאומית מובילה. החברה תקצה למשקיעים פרטיים יחידות השתתפות במכשירי השקעה מיוחדים אשר יאפשרו השתתפות ברווחי המלון, ולהנות מעליית הערך הצפויה בפרויקט מיום הפעלתו. בשנים האחרונות משקיעי החברה נהנו מאקזיט לאחר שהחברה מכרה את פרויקט סקיי טאואר ברחוב יצחק שדה בת"א.

כיצד ייתכן שבעיר בה מתגוררים כ-250 אלף תושבים ונחשבת לאחת מהערים המתפתחות ביותר בישראל, הנהנית מגידול טבעי של כמעט 2% בשנה, מתהדרת בחופים המרהיבים ביותר בארץ ואחת מהערים האהובות ביותר בקרב תיירים ישנם כ-300 חדרי מלון בלבד?

קבוצת אופק נדל"ן, בבעלותם של יזמי הנדל"ן קובי אברהמי, מנהלה של הקבוצה ואחד מהאנשים הבולטים בענף הפיננסים וההשקעות האלטרנטיביות בנדל"ן בישראל ודן פנחסי, לשעבר מנכ"ל של חברות הפנסיה וקופות הגמל מהגדולות בארץ, הודיעה השבוע כי השלימה בשבועות האחרונים כ-70% מהגיוס לבניית בית מלון בוטיק על קו החוף באשדוד. החברה צפויה להשלים את יתר הגיוס עד סוף חודש פברואר.

לדברי המנכ"ל קובי אברהמי : "משקיעי החברה יוכלו להיחשף להזדמנות נדירה להשקעה בענף המלונאות הצומח בקצב מדהים ועדיין רחוק משיאו עקב המחסור הגדול בחדרי מלון בישראל, ולהיכנס להשקעה בנדל"ן מניב המגלם בתוכו פוטנציאל מדהים לתשואה עודפת על פני יתר הסגמנטים של נדל"ן מניב, כגון נכסים מסחריים או משרדים

השקעות שכאלה פתוחות בד"כ למשקיעים המוסדיים הגדולים בלבד, ואופק זיהתה את ההזדמנות כבר בשנת 2018 ורכשה 2 מגרשים סמוכים יוצאי דופן עם תב"ע למלונאות ומסחר, כדי לפתח ולהקים  2 פרויקטים נדירים באיכותם וחד פעמיים עקב מיקומם קו ראשון לחוף הים באשדוד. כמו כן נחשפת למשקיעים אפשרות לגוון את תיק ההשקעות שלהם בנדל"ן מניב ולפזר סיכון לסגמנט צומח זה של ענף המלונאות ".

ענף המלונאות בארץ הפך ליעד מבוקש במיוחד בקרב גופים מוסדיים ומשקיעים פרטיים

בשנים האחרונות ענף התיירות בישראל משגשג הודות לצמיחה האדירה בתיירות מדי שנה בארץ ובמדינות ה-OECD. בין השנים 2016-2017 נרשמה צמיחה של כ-25% בתיירים שהגיעו לישראל.

מהפכת ה-Low Cost, התחזקותו של מעמד הביניים בסין וקמפיינים שבוצעו בשנים האחרונות מטעם משרד התיירות בארץ צפויים להגדיל משמעותית את מספר התיירים שיבקרו בישראל כאשר רק בשנה האחרונה למעלה מ-4.5 מיליון תיירים ביקרו בארץ. לעומת זאת, קצב בניית המלונות בישראל עדיין נמוך בהרבה ועל פי הערכות עומד על אחוזים בודדים בלבד, מה שיוצר מחסור בחדרי מלון ועליית מחירים מתמדת הן במחירי השכרת החדרים והן בשווי המלונות.

משקיעי אופק נהנו ממימוש השקעתם בפרויקט SKY TOWER תל אביב

בחודשים האחרונים משקיעי אופק נדל"ן נהנו מאקזיט כתוצאה ממכירת פרויקט סקי טאואר בתל אביב, פרויקט בו גויסו כ-33 מיליון ₪ ממשקיעים לצורך בניית מגדל משרדים במתחם יצחק שדה. בשנים האחרונות, הפרויקטים של החברה זכו להצלחה ומימושים, ביניהם, הפרויקטים OLD SYBROOK שבקונטיקט ו-South Plaza בטנסי.

קבוצת אופק השקעות  חתמה לאחרונה עם אחת מרשתות המלונות המובילות בעולם על הסכם במסגרתו היא תנהל את המלון שהולך ונבנה בימים אלה . מדובר במלון בוטיק הממוקם כאמור קו ראשון לחוף הים,  אשר צפוי לכלול  87 חדרים ובין היתר מסעדת קונספט ייחודית, אולם אירועים, בריכת שחיה על הגג, מרכז ספא וחוף רחצה  נגיש.

הפרויקט באשדוד צפוי לקבל מענקים ממשרד התיירות (לפי החוק לעידוד השקעות הון ) בשיעור 21% מעלויות ההקמה , מה שמגדיל במיוחד את כדאיות ההשקעה . אופק מאפשרת למעשה לראשונה בישראל למשקיעים פרטיים להצטרף לפרויקט מלונאות עם סכום השקעה התחלתי של 500,000 ₪.

 

דילוג לתוכן