יום שלישי   |   4 יוני    |   
דף הבית / מהרשת / מפחיתים את הסיכון בנדל"ן מעבר לים: "כשמדובר בהשקעה שדורשת מכם את מירב חסכונותיכם, אסור לשים את כל הביצים בסל אחד"

מפחיתים את הסיכון בנדל"ן מעבר לים: "כשמדובר בהשקעה שדורשת מכם את מירב חסכונותיכם, אסור לשים את כל הביצים בסל אחד"

פיזור השקעה על פני מספר נכסים

בהשקעות צריכים להיות ערוכים לכל תרחיש, שמא אזור אחד יניב תשואה נמוכה מהצפוי או שמא יהיו תקלות עם השכרת הנכס. פיזור השקעה על פני מספר נכסים מניבים במספר אזורים שונים בארה"ב, מפחית את הסיכון בהשקעה ומגביר את תחושת הביטחון עבור המשקיעים.

"ממש כפי שמנהלים תיק מניות"

למרות התחזיות ונתוני צמיחה בשנים האחרונות של אזורים מסוימים, איש אינו יודע לשים את היד על "השקעה בטוחה" בתחום הנדל"ן, וכשמדובר בהשקעה בה סכומי הכניסה גבוהים יחסית (מאות אלפי שקלים) הסיכון ברכישת נכסי נדל"ן תמיד קיים.

בתיק מניות המנוהל על ידי גוף מקצועי נהוג לפזר את כספי ההשקעה על פני מגוון רחב של מניות  במטרה להפחית את הסיכון ו"לא לשים את כלל הביצים בסל אחד". הדבר מתאפשר הודות לכך שסכום ההשקעה המינימלי לרכישת מניות של חברות נמוך, בשונה מתחום הנדל"ן, בו משקיעים נוהגים להשקיע את מירב כספם בנכס אחד בסכום התחלתי גבוה.

פיזור השקעת נדל"ן על פני 5-7 נכסים בו זמנית

"בשנים האחרונות אנו מפעילים 8 קבוצות השקעה במסלול Multi Smart שלמעשה מציע פתרון מצוין למשקיעים המעוניינים להשקיע בנדל"ן בחו"ל" מספר רן הראל, מנכ"ל משותף ובעלים בקבוצת הנדל"ן RM. "במסגרת המסלול יכולים משקיעים לפזר השקעה של כ-80,000 דולרים ומעלה על פני 5-7 נכסים מניבים באזורים שונים בארה"ב, כך שגם במידה ואזור או נכס מסוים אינו מניב את התשואה הרצויה, קיימים אחרים "המחפים" על כך.ההשקעות הן במתחמי מגורים מסוג מולטי פמילי, תחום שהציג צמיחה מרשימה בעשר השנים האחרונות" מוסר הראל.

מסלול ההשקעה, שזוכה להצלחה גדולה, מאפשר למשקיעים ליהנות מהכנסה פסיבית כתוצאה מהכנסות השכירות בנכסים ואף רווח הון "מאקזיט" תוך מספר שנים כתוצאה ממכירת הנכסים לאחר השבחתם והעלאת הערך שלהם:  "יש לנו צוותים בארה"ב אשר תפקידם להשביח את הנכס, בדומה לעסקאות פליפ בהם משפצים את הנכס, מוסיפים מגוון אביזרים במטרה להעלות את ערכו", מוסיף הראל.

"ישראלים משקיעים את כלל החסכונות שלהם בנדל"ן, חייבים לעשות זאת בצורה אחראית"

עבור מרבית הישראלים, השקעת נדל"ן דורשת מהם להשקיע את מירב החסכונות וההשקעה עשויה להשפיע על חייהם בעתיד ואף על חיי ילדיהם. "כולם מעוניינים להרוויח מנדל"ן היום בשל העובדה שהכסף השוכב בבנק מייצר ריביות אפסיות והבורסה אינה יציבה בשנים האחרונות. אך גם כאשר משקיעים יש לעשות זאת בצורה מתונה, במיוחד עבור משקיעים שההשקעה דורשת מהם את מירב חסכונותיהם", מוסיף הראל.

פרטמן ושותפו, רן הראל, הבעלים של RM GROUP החלו את דרכם בהשקעות נדל"ן ועסקאות פליפ בבאר שבע לפני כ-9 שנים וכיום קבוצת ההשקעות שלהם מנהלת מאות נכסים בארה"ב. בשנה החולפת, נבחרו השניים לרשימת אנשי השנה בענף הנדל"ן. פרטמן, הינו כתב אורח בפורטל The Marker בתחום הנדל"ן והוא ושותפו עורכים הרצאות מדי חודש בקרב מאות משקיעים ישראלים. בימים אלו פתחה החברה את הקבוצה ה-8 במסלול ההשקעה Multi Smart, בו היא מציעה לכ-20 משקיעים לרכוש יחד קבוצת נכסים מניבים וליהנות מכל היתרונות בכך.

דילוג לתוכן