יום שני   |   22 יולי    |   
דף הבית / מהרשת / מבררים לגבי משכנתא – אלו הדברים שאתם חייבים לבדוק

מבררים לגבי משכנתא – אלו הדברים שאתם חייבים לבדוק

ייעוץ משכנתאות - כל מה שצריך לדעת

חוק "דוח האשראי" נכנס לתוקף ומעניק לכל אזרח "ציון" בדומה לפסיכומטרי המבוסס על היסטוריית הלוואות, מסגרות אשראי, צ'קים חוזרים ופרמטרים כלכליים שונים שיקבעו את התנאים שלכם בעת לקיחת המשכנתא. כך תבדקו את הציון שלכם ותחסכו עד מאות אלפי שקלים במשכנתא.

"ישראלים הולכים לייעוץ משכנתאות בבנקים ולא מבינים שיועץ המשכנתאות עובד עבור הבנק ולא עבורם. כיום מלבד הבנקים גם חברות הביטוח וגופים חוץ בנקאיים מציעים לציבור לקחת משכנתא ואנשים לא יודעים זאת", מסביר אחד מיועצי המשכנתאות בישראל.

לאחרונה נכנס לתקוף חוק "דו"ח האשראי", שבדומה לשיטה האמריקאית, מעניק ציון לכל אזרח שמבוסס על היסטוריית האשראי שלו. הנתונים, שאינם נחשפים לציבור, יקבעו בסופו של יום את התנאים שיקבל האזרח בעת לקיחת המשכנתא מהבנקים, חברות הביטוח או הגופים החוץ בנקאיים.

ייעוץ משכנתאות פרטי חסך לציבור בשלוש השנים האחרונות עד מאות אלפי שקלים בכל תיק

סקר שנערך לאחרונה מצא כי יועצי משכנתא פרטיים חסכו לציבור הון עתק בשלוש השנים האחרונות, אך עדיין ישנם אנשים שהולכים ליועצי המשכנתאות בבנקים השונים ואינם מבינים כי יועץ המשכנתאות עובד עבור הבנק ומתוגמל מהעסקאות שמבצע עבור הבנק.

היתרון הגדול של יועצי המשכנתאות בא לידי ביטוי ב"כוח הקנייה": הודות לכך שמפנים לקוחות רבים מדי שנה, גופי המשכנתאות מעניקים להם תנאים טובים יותר עבור לקוחותיהם מאשר התנאים שיקבל לקוח פרטי.

לקבלת ייעוץ ובדיקת חיסכון בעמלות:

דילוג לתוכן