יום שלישי   |   4 יוני    |   
דף הבית / חדשות נדל"ן / השקעות נדל"ן במונטנגרו

השקעות נדל"ן במונטנגרו

 

השקעות נדל"ן במונטנגרו – האם שווה להשקיע בפנינה האדריאטית הצעירה?

אם הייתה לכם בידיים ערימה של שקלים אותם עליכם להשקיע בנדל"ן בחו"ל וכל שנותר לכם לעשות הוא רק לבחור את המדינה בה תשקיעו את הכסף, ספק רב אם השם הראשון, השני או העשירי שהיה קופץ לכם לראש היה מונטנגרו. אלא שהמציאות מוכיחה אט אט אחרת, ובהחלט ייתכן כי אם בוחנים את כל הפרמטרים מסביב, השקעות נדל"ן במונטנגרו זה רעיון לא רע בכלל.

מונטנגרו, מדינה קטנה והררית ששוכנת בדרום אירופה ורק לאחרונה חגגה 12 שנות קיום, הפכה בשנים האחרונות למוקד תיירותי שמושך אליו מיליוני תיירים בכל שנה. אחרי חבלי לידה כלכליים לא פשוטים עם היפרדותן של סרביה ומונטנגרו מיוגוסלביה, ובהמשך היפרדותה של מונטנגרו מסרביה והכרזתה על עצמאות, החלה כלכלתה של המדינה הצעירה לפרוח, ולמרות האטה מסוימת בעקבות המשבר הכלכלי העולמי בשנת 2008, אחוז האבטלה בה נמוך יחסית וגם השקעות נדל"ן במונטנגרו הפכו יעד נכסף עבור משקיעים מחוץ לה.

השקעות נדל"ן במונטנגרו – תיירות

השקעות נדל"ן במונטנגרו
השקעות נדל"ן במונטנגרו

כאמור, בתחום התיירות, נחשבת מונטנגרו לאחת מחממות התיירות המובילות בעולם – כלומר, ענף התיירות צומח בה בצב גידול מהיר יותר משאר מדינות אירופה. כמובן, הפרט החשוב הזה הוא בעל השפעה מכרעת על שוק הדירות והנכסים. והוא הופך את תחום השקעות נדל"ן במונטנגרו לכזה שכדאי לפחות לבחון ולחשוב עליו היטב לפני שבוחרים היכן להשקיע את הכסף. תוסיפו למשוואה את העובדה כי מונטנגרו נחשבת לפנינה של הים האדריאטי, עם נופים מרהיבים, תרבות סקי וחופים עוצרי נשימה, ותגיעו בעצמכם למסקנה כי הפוטנציאל כבר שם.

בנוסף, שוק הנדל"ן במונטנגרו, גם לאור העובדה שמדובר במדינה עצמאית צעירה מאוד, נמצא בתחילת דרכו, או במילים אחרות, הסימן המובהק עבור משקיעים שזהו הזמן להיכנס ולחפש את ההשקעה הנכונה לפני שכל השאר יקפצו על העגלה. לכן, בחירה נכונה של השקעות נדל"ן במונטנגרו בהחלט עשויה להניב תשואה יפה עבור המשקיעים. שוק הנדלן" במדינה כולל בתים פרטיים ודירות כאחד, חלקן בהרים וחלק ממש על קו החוף, כאשר הנכסים יכולים להיות מושכרים על בסיס שנתי או יומי בעונת התיירות (אפריל עד אוקטובר).

לא תמיד כדאי להאמין למומחים, אבל בכל הנוגע להשקעות נדל"ן במונטנגרו, שווה לפחות להקשיב למה שיש להם להגיד, ואותם מומחים טוענים כי מונטנגרו היא אחד מיעדי ההשקעות האחרונים באירופה שעדין לא החלו למצות את הפוטנציאל הענק הגלום בהן. סיבה מספיק טובה להתחיל לרחרח.

דילוג לתוכן