יום שלישי   |   18 יוני    |   
דף הבית / מהרשת / לאס וגאס החדשה בישראל: כך הופכת מישור אדומים לעיר הבילויים החדשה של מדינת ישראל

לאס וגאס החדשה בישראל: כך הופכת מישור אדומים לעיר הבילויים החדשה של מדינת ישראל

מישור אדומים - לאס וגאס בישראל

במרחק של כ-20 ד' בלבד מירושלים והסביבה המונה אוכלוסייה של כ-1.2 מיליון נפשות ומרחק של שעה בלבד מת"א נבנים בימים אלו מאות אלפי מ"ר של אתרי פנאי ובילוי, ביניהם מתחם העיצוב הגדול ביותר בישראל, לונה פארק עצום, מרכזי קניות, מתחמי אולמות אירועים ומלון נופש. "הנופש החדש הוא ביקור ב"עיר החדשה" וירידה לים המלח שנמצא במרחק נסיעה קצר". כך מושקעים מיליארדי שקלים במישור אדומים במטרה להפוך אותה ללאס וגאס הישראלית

"מעולם לא הושקעו כל כך הרבה כספים ונבנו כל כך הרבה מ"ר של אתרי פנאי ובילוי": לאחר השקעת עתק של מיליארדי שקלים בתשתיות ובמתחמים חדשים, ביניהם לונה פארק, עיר עיצוב, מתחמי קניות ומתחמי ענק שירכזו אולמות אירועים רבים, נראה שמישור אדומים מתקרבת לספק אלטרנטיבה לנסיעה לאילת ולמשוך מיליוני ישראלים לצד תיירים רבים שיבקרו בה במהלך הטיול לים המלח.

"הקונספט של מיקום שקט שבו מרוכזים מגוון רחב של אתרי בילוי זוכה להצלחה בכל העולם, בדיוק כך נבנתה לאס וגאס וזוהי אחת הסיבות העיקריות שישראלים אוהבים לבלות באילת". מספר גורם בענף.

מרכז הקניות והבילוי החדש של משפחות ירושלמיות: שפע חנייה, אינספור חנויות ומרכזי קניות ולונה פארק מקורה שיהיה פתוח גם בחודשי החורף

נכון להיום במרכז העיר בירושלים תושבים רבים, ובעיקר משפחות, סובלות ממחסור במקומות חניה, פקקים איומים ומחסור במתחמים שמרכזים מגוון חניות. על בסיס עיקרון זה נבנה מתחם העיצוב Design City, שלאחרונה דווח שעקף בגודלו ובמס' החנויות שלו מתחמי ענק בדובאי ובמיאמי ויפתח בעוד מס' חודשים ספורים.

"משפחות שעוברות דירה או קונות בית חדש מעוניינות "לסיים עם התהליך" ביום קניות אחד, בו יוכלו לבקר ביום מרוכז במאות חנויות, וזה בדיוק החוויה שהמתחם Design City מעניק." מספר חנוך קס, יזם הפרויקט. מלבד חנויות עיצוב הבית יהיו במתחם מסעדות מפוארות ואף שיתוף פעולה עם בנק ירושלים, יאפשר לרוכשים לקבל מימון במקום.

בנוסף לכך, בירושלים והסביבה גרים כ-600,000 ילדים אשר הוריהם מבקרים עמם אחת לשנה בממוצע בלונה פארק בת"א ומתחמי שעשועים שונים בחודשי הקיץ. כעת לראשונה, הלונה פארק המקורה הגדול בישראל, יפתח במישור אדומים ויספק למשפחות אטרקציה מרהיבה גם בחודשי החורף.

מתחם דיזיין סיטי במישור אדומים

 

כלכליסט: כמיליארד ₪ יושקעו בדרכים המובילות לפארק מישור אדומים

מעבר להשקעות העתק שמוערכות ביותר ממיליארד שקלים בבניית מתחם העיצוב, הלונה פארק, מרכז הקונגרסים, המלונות ומרכזי הקניות במישור אדומים, בכלכליסט דווח כי מיזם מנהרות חדש שיבנה בהשקעה של כמיליארד שקלים ע"י העירייה יקצר משמעותית את הנסיעה מת"א לעיר החדשה מישור אדומים. "כבר בשנה הראשונה צפויים לבקר בעיר כ-4 מיליון ישראלים. למען ההשוואה, בחודשי הקיץ של 2019 ביקרו באילת כ-2.5 מיליון ישראלים בלבד.

מה צפוי לקרות למחירי הנדל"ן במישור אדומים והסביבה?

המתחמים הגראנדיוזים שנבנים בימים אלו וצפויים להיפתח בשנת 2021 עשויים בהחלט להקפיץ את מחירי הנדל"ן, שנמצאים גם בלעדיהם בעלייה משמעותית בעשור האחרון. עפ"י אתר מדלן, מחירי הנדל"ן במעלה אדומים עלו בין השנים 2014-2019 בכ-26%. "התשתיות החדשות והאטרקציות הרבות בעיר, בהחלט שמים את מישור אדומים והסביבה כמיקום אטרקטיבי להשקעות נדל"ן. כמעט ואין אזורים בישראל בהם נבנים מתחמים בהיקף כזה והם בהחלט לייצר עליית מחירים". מספר גורם בענף.

דילוג לתוכן