יום ראשון   |   14 יולי    |   
דף הבית / מהרשת / "מרצ – רמת השרון החילונית" נלחמת בניסיון לחרד"ל את העיר

"מרצ – רמת השרון החילונית" נלחמת בניסיון לחרד"ל את העיר

מרצ – רמת השרון החילונית וירוקים בראשות עידן למדן היא הרשימה היחידה שמפגינה מנהיגות עקבית מול ניסיונות ההדתה והכפייה הדתית בעיר. למדן עומד מהרגע הראשון בחזית המאבק לפינוי הישיבה הלא חוקית בשכונת מורשה, ובימים הקרובים ממש יגיש עתירה נגד העירייה לאכוף את הפינוי.

ההדתה והחשש מפני פעולות של גורמים אינטרסנטים לחרדו"ל העיר בתחומים שונים הם מהנושאים המרכזיים במערכת הבחירות ברמת השרון. זאת בעיקר לנוכח כישלונם המתמשך של כל ראשי העירייה האחרונים לעמוד בהתחייבות הברורה שנתנה העירייה לבית משפט, עוד ב-2015, למנוע פעילות ישיבה המזוהה עם הגרעין התורני שפועל בעיר, ואשר התנחלה שלא כחוק בבית הכנסת "בר יוחאי" בשכונת מורשה. המועמד היחיד שמפגין מחויבות עקבית לפינוי הישיבה ולשלטון החוק, ואף שילם מחיר מעשי על מחויבותו, הוא עידן למדן, שעומד בראש רשימת מרצ – רמת השרון החילונית וירוקים.

על רקע זה עומד למדן בימים הקרובים ממש להגיש עתירה לבית המשפט המחוזי בת"א לאכוף על העירייה את פינוי הישיבה אחת ולתמיד. זאת לאחר שהודיע כבר לפני למעלה מחודש לראש העירייה אבי גרובר על כוונתו לעתור נגדו, אלא אם ינקוט מעשה ויפנה את הישיבה – מה שלא קרה.

קרדיט שלומי יוסף
קרדיט שלומי יוסף

"מרצ" – "מניה בטוחה" ברמה"ש בעד מנהל תקין ובנייה שפויה ואחראית

גם בשאר הזירות הובילו מרצ ולמדן את המאבקים נגד ניסיונות הדתה למיניהם ובעד שמירת הצביון הסובלני והליברלי של העיר: בין היתר, דרשו מרצ ולמדן למנוע כניסתן של עמותות הדתה למיניהן לבתי הספר; התייצבו לצד גרעין ההורים הותיק בבית הספר היסודי-דתי "אור השחר" שנאבק נגד חרדו"ל המוסד ברוח משנת הגרעין התורני והנהגת הפרדה בין בנים לבנות, שלא היתה נקוטה בביה"ס מעולם; יצאו נגד הנהגת במות נפרדות בחגיגות יום העצמאות; הביאו להפעלת שאטלים לאזורי הבילוי בסינמה סיטי ובחוף הנכים לטובת צעירי העיר; ועזרו לפעילי הקהילה הגאה להביא את מצעד הגאווה לראשונה לרמת השרון.

למדן הוא חבר המועצה המזוהה ביותר עם המאבק נגד השחיתות בעיר ובעד מנהל תקין. הוא וחברי רשימתו הם היחידים שיש להם רקורד ללא רבב מול הניסיונות החוזרים ונשנים להציף את העיר בבנייה לא מרוסנת ולא אחראית כלפי הדורות הבאים. רק למרצ ועידן למדן יש תכנית סדורה ושפויה לפיתוח ובנייה ברמת השרון תוך פיתוח תשתיתי נלווה ומחויב המציאות – בנייה שהיא קודם כל לטובת הציבור – ותיק כחדש – ולא רק לטובת הקבלנים.

דילוג לתוכן