יום רביעי   |   21 פברואר    |   
דף הבית / מהרשת / לידיעת יבואני חשמל ואלקטרוניקה: המשרד להגנת הסביבה יטיל קנסות בסך 150,000 ₪ ועד 6 חודשי מאסר לחברות שלא התקשרו עם גוף יישום מוכר

לידיעת יבואני חשמל ואלקטרוניקה: המשרד להגנת הסביבה יטיל קנסות בסך 150,000 ₪ ועד 6 חודשי מאסר לחברות שלא התקשרו עם גוף יישום מוכר

יבואני חשמל ואלקטרוניקה בישראל

חוק הטיפול הסביבתי בציוד חשמלי ואלקטרוני למען הדורות הבאים מטיל קנס של כ-150,000 ₪ ועד 6 חודשי מאסר ליבואני מוצרי חשמל ואלקטרוניקה שאינם עומדים במכסות המחזור בהתאם לסך המשקל והציוד האלקטרוני שנמכר על ידם. בשוק חוששים כי השנה תוגבר האכיפה בתחום ויוטלו קנסות לעשרות יבואנים.

הפסולת האלקטרונית מהווה כ-1% מסך הפסולת בישראל אך גורמת לכ-70% מהזיהום והרעילות אותה גורמת כלל הפסולת של ממשקי הבית. חוק המחזור האלקטרוני שהטיל המשרד להגנת הסביבה, מחייב יבואני מוצרי חשמל ואלקטרוניקה להתקשר עם גוף יישום שמטרתו לאסוף ולטפל בציוד האלקטרוני ולעמוד במכסות המחזור שנמדדות בהתאם למשקל הציוד האלקטרוני שנמכר ע"י יבואנים ויצרנים.

בשנים האחרונות  יבואנים, מחויבים לדווח למשרד להגנת הסביבה על הכמות הנמכרת והממוחזרת בכל חצי שנה. יבואנים שאינם מדווחים ועומדים בהגדרות צפויים לקנס של כ-150,000 ₪ ועד 6 חודשי מאסר. ההערכות הן, שבחודשים הקרובים תוגבר האכיפה בצורה משמעותית.

לא בדקתם את אחריות היבואן – תקבלו את הקנס

בשנים האחרונות מספר יבואנים קיבלו קנס למרות התקשרותם עם גוף יישום – הסיבה: לא כל כלל גופי היישום הינם גופים מוכרים אשר דואגים לדיווח השוטף על פי חוק. החוק, קובע כי האחריות הינה על היבואן והיצרן להתקשר עם גוף יישום מוכר למימוש אחריותו לאיסוף וטיפול בציוד האלקטרוני ובסוללות.

לקבלת ייעוץ חינם מגוף יישום מוכר בחוק:

דילוג לתוכן