יום ראשון   |   19 מאי    |   
דף הבית / באנר ראשי / חולון: תוכנית ח-500 אושרה ונכנסה לתוכניות מפורטות, יימכרו קרקעות ב-199,000 ש"ח שיעניקו זכות למשרד עם פוטנציאל רווח של כ-650 אלף ש"ח

חולון: תוכנית ח-500 אושרה ונכנסה לתוכניות מפורטות, יימכרו קרקעות ב-199,000 ש"ח שיעניקו זכות למשרד עם פוטנציאל רווח של כ-650 אלף ש"ח

תוכנית ח-500 אושרה בשלוש הוועדות (מקומית, מחוזית וארצית) וכוללת בנייה של 930 מ"ר לצד מרכזי תעסוקה, מסחר, פארק ומגורים. כעת, רגע לפני האישור הסטטוטורי הסופי, תוכנית חדשה תקצה מס' יחידות לקהל הרחב ב-199,000 ₪. עפ"י הערכת שמאי (תקן 22 הממשלתי): "משתתפי התוכנית צפויים ליהנות מזכויות לבנייה של נכס בשווי 1.2 מיליון שקלים". ההרשמה לתוכנית החלה

לפני מספר חודשים פורסם בכלכליסט על מיזם הענק המתוכנן בתוכנית ח-500 כשהמטרה היא לבנות את מרכז המסחר והתעסוקה מהגדולים בישראל. תוכנית "ח-500" אושרה בשלוש הוועדות (מקומית, מחוזית וארצית) ועל פי ההערכות הבנייה של אחד מהמיזמים הגדולים שנראו בארץ תחל בעוד מספר שנים.

הבוקר (ג') אושרה התוכנית החדשה שתאפשר למשקיעים פרטיים לקנות יחידות קרקע ב-199,000 ₪ בלבד. תוכנית, בה על פי ההערכות הזוכים ייהנו משילוש השווי של הקרקע כבר בתקופה הקרובה כשיינתן האישור הסטטוטורי הסופי של התוכנית, שלאחריו, שווי הקרקע יעמוד על כ-500,000 ₪. ישנה אפשרות לאפיק השקעה קצר טווח למכירה בהיתרים או להמשך בניה.

במסגרת התוכנית, משקיעים יהיו בעלי קרקעות בטאבו בתוכנית הדגל של עיריית חולון, שנועדה במטרה לתת מענה לגידול העסקים באזור. למעלה מ-900 אלף מ"ר של שטחי מגורים ייבנו לצד מתחם התעסוקה והמסחר. טרם נמסר האם תינתן עדיפות לתושבי הערים חולון וראשון לציון.

להרשמה לתוכנית:

המחסור בשטחי משרדים במרכז הארץ צפוי לדחוף את אישורי התוכנית

שנת 2021 הייתה שנת השיא של המשרדים, בעיקר לאור התרחבותן של חברות ההייטק ש"נלחמות על שטחי המשרדים" במרכז. כתבה אשר סקרה את הנושא ב-The Marker ציינה כי המחירים זינקו בכ-20% וההסתערות היא בלתי נתפשת". המחיר למ"ר משרדים בתל אביב קפץ בכ-30% וגם בערים הסמוכות נרשמו עליות: ר"ג (10%), הרצליה (13%) ואפילו רחובות, בה המחירים קפצו ב-4%.

בחולון, מחירי הנדל"ן עלו בעשרות אחוזים בשנים האחרונות וההערכות הן, שלאור המחסור הגדול בשטחי משרדים האישורים יינתנו כבר בתקופה הקרובה והממשלה, תאשר את תחילת הבנייה על מנת לענות על הצורך האדיר שנוצר בשוק. "מדי יום מתפרסמות כתבות על חברות הנדל"ן הגדולות בארץ שמוכרות את הקרקעות שרכשו בעשרות אחוזים יותר תוך שנה-שנתיים. התוכנית החדשה נועדה לאפשר גם למשקיעים הקטנים לקנות קרקעות באזורי ביקוש ובשלבים מתקדמים במחירים שפויים". מספר גורם בענף.

*הקרקע אינה זמינה לבניה

דילוג לתוכן