יום ראשון   |   14 יולי    |   
דף הבית / חדשות נדל"ן / לאחר הערכת שמאות עפ"י תקן 22 המחמיר של השמאי הממשלתי: אושרה מכירת הקרקעות בהוד השרון המיועדות למגורים עתידיים, ב- 339,000 ₪ בלבד ל-125 מ"ר

לאחר הערכת שמאות עפ"י תקן 22 המחמיר של השמאי הממשלתי: אושרה מכירת הקרקעות בהוד השרון המיועדות למגורים עתידיים, ב- 339,000 ₪ בלבד ל-125 מ"ר

קרקעות בשביל התפוזים הוד השרון

הבוקר (יום א'), אושרה מכירת הקרקעות במתחם "שביל התפוזים", קרקעות המיועדות למגורים עתידיים, אשר יקנו לרוכשים יחידות של 125 מ"ר בתוכנית שעתידה להוסיף כ-27,000 יחידות דיור להוד השרון, מהערים היקרות בישראל. במסגרת העסקה, יוקצה שטח מוגבל למשקיעים פרטיים לצד יזמי נדל"ן לפי מחיר של 339,000 ₪ ליחידת קרקע של 125 מ"ר. הערכת שמאות עפ"י תקן 22 המחמיר של השמאי הממשלתי מאשרת כי שווי הקרקע שאינה זמינה לבנייה צפוי לזנק ל-1.4 מיליון ₪ במועד הפשרת הקרקע, מה שנותן הזדמנות למשקיעים.

התרחבות הערים ומצוקת הדיור בשנים האחרונות מאיצות את תהליכי הפשרת הקרקעות ע"י הרשויות ומייצרות הזדמנות גדולה ליזמי הנדל"ן לצד משקיעים פרטיים, שרוכשים קרקעות באזורי ביקוש דרך במכרזים או מבעלי הקרקע עצמה כשהקרקע אינה זמינה לבנייה, ותוך כמה שנים, כשהקרקע הופכת לזמינה לבנייה היא מכפילה את שוויה (לעיתים פי 5-7).

אחת מהקרקעות המבוקשות ביותר באזור המרכז היא "שביל התפוזים", קרקע, שנחשבת לאחת מהעתודות האחרונות שמשויכות להוד השרון, בצידה הדרום-מזרחי של העיר. "הקרקע הפכה לזמינה בשל תוכנית שעתידה להוסיף 27,000 יחידות דיור בהוד השרון". יוסי גשרי, משקיע נדל"ן. "המשמעות היא שניתן לקנות קרקע בפחות מ-350,000 ₪ כיום שתקנה בעתיד יחידת דיור באחת מהערים היקרות בישראל". מוסיף.

לאחר שקרקעות בשביל התפוזים נמכרו בכ-400,000 ₪ בחודשים האחרונים, הבוקר (א'), נעשה סדר במכירה, כאשר קרקע של 125 מ"ר תימכר לציבור ב-339,000 ₪ בלבד.

* הקרקע אינה זמינה לבניה

קרקעות בשביל התפוזים בהוד השרוןמכירת יחידות הקרקע תתבצע עם רישום בטאבו על שמות הרוכשים דרך משרדים במתחם הבורסה

בשבועות הקרובים צפויים יזמי נדל"ן גדולים לצד משקיעים פרטיים לרכוש קרקעות בעתודת הקרקע המבוקשת, שעל פי ההערכות, בעתיד הקרוב צפויה לקום באזור שכונה יוקרתית חדשה שתתווסף לשטחה של הוד השרון. "ישנה תוכנית עתידית שמטרתה לשלש את האוכלוסייה בהוד השרון והיא כוללת הוספה של 27,000 יחידות דיור לעיר". מספר אבי כרמלי, יזם נדל"ן.

הוד השרון, נחשבת לאחת מהערים היקרות בישראל, על פי לוח מדלן, המחיר הממוצע לדירה בעיר עומד על כ-2.7 מיליון ₪, כמעט פי 2 ממחיר דירה ממוצעת בישראל, שעומד על כ-1.5 מיליון ₪. באזור, ממוקמים בתי הספר ומוסדות החינוך הטובים בישראל ועפ"י המדד החברתי כלכלי העיר קיבלה ציון של 8/10, מהגבוהים בארץ.

דילוג לתוכן