יום שני   |   3 יוני    |   
דף הבית / השקעות / אקסלנס בית השקעות

אקסלנס בית השקעות

אקסלנס בית השקעות היא חברה שנוסדה בשנת 1992, והינה זרוע ההשקעות והפיננסים של קבוצת הפניקס בשליטתו של איש העסקים יצחק תשובה. אקסלנס בית השקעות – או כפי שרובינו מכירים אותה – אקסלנס נשואה, נוצרה כתוצאה ממיזוג בין שני בתי השקעות – אקסלנס מצד אחד ונשואה זנקס מהצד השני, מתוך מטרה ליצר בית השקעות חזק שיהפוך לשחקן מרכזי בשוק ההון וההשקעות. בשנת 1994 הפכה החברה לציבורית ומניותיה נסחרו בבורסה אך החל משנת 2016 נמחקה החברה מהמסחר בבורסה לאחר שהוגשה הצעת רכש עליה בעקבותיה הפכה להיות בבעלות מלאה של הפניקס.

אקסלנס בית השקעות עוסקת במגוון רחב של תחומים ולמעשה היא מהווה שחקן חזק מאוד בכל אחד מהם. הנה סקירה כללית של התחומים אותם היא מכסה:

ניהול תיקי השקעות בארץ ובחו"ל

אקסלנס בית השקעות מנהלת תיקי לקוחות בהיקף של מעל 7 מליארד שקלים המפוזרים בין לקוחות פרטיים, תאגידים וגופים מוסדיים שונים. הנתון הזה הופך את ניהול תיקי ההשקעות לפעילות הליבה של החברה, אם כי מבחינה מספרית לא מדובר בפעילות הגבוהה מכולן.

קרנות נאמנות

בבית ההשקעות אקסלנס מנהלים ומפעילים מעל 130 קרנות נאמנות. מרבית הקרנות מנוהלות על ידי בית ההשקעות עצמו אבל חלקן מנוהלות על ידי בית ההשקעות MORE. בחברה מציעים קרנות נאמנות בכל אפיקי ההשקעה הפוטנציאלים, הן בישראל והן מעבר לים.

תעודות סל

אם אתם בעניין של תעודות סל, תוכלו למצוא מבחר אדיר של כ-150 תעודות סל אשר עוקבות אחרי מדדים שונים בארץ ובעולם. חברת הבת של אקסלנס בית השקעות,  "קסם תעודת סל", היא אחד משני השחקנים החזקים בשוק תעודות הסל הפורח. החברה דואגת להשיק כל הזמן מוצרים חדשים שמאפשרים ערוצי השקעה פאסיבית מתשואות המדדים הרלוונטיים מבלי להחזיק בנפרד בכל אחד מהנכסים.

קופות גמל וקרנות השתלמות

מאז שהפכה חלק מקבוצת הפניקס, אקסללנס בית השקעות הפכה גם לשחקן מרכזי בשוק קופות הגמל, ההשתלמות והפנסיה, אם כי חשוב לציין כי הפעילות הפנסיונית של בבית ההשקעות נפרדת מזו של הפניקס.

מסחר עצמאי בניירות ערך

עבור לקוחות המבקשים לנהל בעצמם את תיקי ההשקעות שלהם מציע אקסלנס בית השקעות שירותי מסחר באמצעות פלטפורמת מסחר און ליין. הלקוחות יכולים לבצע את כלל הפעולות בכוחות עצמם בעמלות נמוכות יחסית.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן