יום ראשון   |   7 יולי    |   
דף הבית / מהרשת / מלונאות אקולוגית/ירוקה

מלונאות אקולוגית/ירוקה

הטרנד הפופולארי ביותר בתחום המלונאות בעולם הינו: מלונאות אקולוגית. כיום בישראל עדיין אין בתי מלון אשר מתאפיינים בבנייה ירוקה, אולם בחו"ל, ניתן למצוא בתי מלון שכאלה. מדובר על בתי מלון ידידותיים לסביבה, אשר צורכים משאבי טבע באמצעות מערכות חכמות שונות, לצורך תפעול בית המלון. כך לדוגמא: בצריכת משאבי טבע, ניתן לחמם ולקרר את בית המלון, ללא צורך להשתמש בחשמל. דבר שללא ספק חוסך לבעלי בית המלון בחשבון החשמל, אך מעבר לכך, דואג שהסביבה ובכלל העולם שלנו, יהיו מקום שנעים וטוב יותר לחיות בו.

מלונות אקולוגיים – ערך מיתוגי

לא מעט בתי מלון בחו"ל, אשר מגדירים את עצמם כמלונות ירוקים ומתוקף הגדרה זאת, מנוהלים בצורה שונה לחלוטין ממלון רגיל. בעוד שמלון אשר בוחר להיות אקולוגי דורש תכנון ותפעול שיסייע לו לממש את ייעודו ומטרותיו, בד בבד, בעלי בתי מלון שכאלה, דואגים לטפל את הערך הטמון במיתוג של אותו המלון כמלון ירוק. כידוע, אוכלוסייה רבה דואגת לאיכות הסביבה ופועלת למען איכות הסביבה. שיווק ומיתוג מלון כמלון אקולוגי, זהו צעד אשר מרחיב את קהל היעד הפוטנציאלי של אותו מלון. כל שומרי איכות הסביבה, אשר הדבר בוער בהם, יעדיפו לנפוש במלון ירוק על פני כל מלון אחר. ניתן לומר שהשקעה בבניית מלון אקולוגי או ברכישת מלון אקולוגי, זוהי השקעת נדל"ן חכמה מאוד.

מלון אקולוגי – כיצד

אז איך בעצם מלון יכול להיות מלון אקולוגי? ניתן למצוא לא מעט דוגמאות ממלונות אקולוגיים ברחבי העולם. כך לדוגמא: ישנם מלונות ירוקים שבהם מבנה המגורים שבמלון והמלון עצמו, משלבים בהם קונסטרוקציה מבטון אשר רלוונטית לשימוש גם כמסה טרמית. בבית מלון שכזה, ניתן למצוא שימוש גם בזכוכיות מבודדות וחומרים נוספים אשר מצד אחד ידידותיים לסביבה ומצד שני, מסייעים בצריכת האנרגיה הנמוכה של המלון. כמו כן, בתי מלון שכאלה בנויים באופן שבהם הם חשופים ברמה משמעותית לאור טבעי, אשר גם הוא מסייע בצריכת אנרגיה נמוכה. ניתן למצוא עוד דוגמאות למלונות המשלבים בהם בנייה ירוקה ומנצלים משאבי טבע קיימים. הדבר כמובן לא פוגע באיכות או ביוקרה של המלון.

דילוג לתוכן