יום רביעי   |   19 יוני    |   
דף הבית / השקעות / "התועלת הכספית מתכנון פיננסי": 250,000 ₪ לעשור ועד 8 מיליון ₪ ל-30 שנה

"התועלת הכספית מתכנון פיננסי": 250,000 ₪ לעשור ועד 8 מיליון ₪ ל-30 שנה

תכנון פיננסי - טל דרור
המגוון הרחב של אפיקי ההשקעה שנוצרו בשנים האחרונות והצורך בהכנסה פסיבית שבא לידי ביטוי היום בעקבות משבר הקורונה, הוביל לעלייה חדה בענף התכנון הפיננסי והציג את היקף החיסכון מהשירות שמגיע לכ-250,000 ₪ בעשור ועד כ-8 מיליון ₪ בתקופה של 30 שנה, אשר באים לידי ביטוי החל מחיסכון של עמלות מיותרות, החזרי מס שרבים אינם יודעים שמגיע להם ועד לבחירה נכונה של תוכניות פנסיוניות, אפיקי השקעה והלוואות בתנאים טובים.

"הסטטיסטיקה מראה שאנשים עשירים השיגו את ההון העצמי שלהם לא כתוצאה ישירה מהכנסות גבוהות אלא מהשקעות נכונות": בעולם רווי באפיקי השקעה בענפים שונים כמו שוק ההון ושוק הנדל"ן, מעטים המשקיעים שמצליחים לנתח בצורה מקצועית את ההשקעות ולהפיק את מירב הטבות המס מהשקעותיהם. בעוד שתכנון פיננסי נשמע לרבים כמו שירות שיצטרכו רק לקראת פרישה, התועלת הכספית של השירות עשויה להוביל משפחות לחיסכון של מאות אלפי שקלים לאורך השנים, שמצטברים מחסכון של עמלות וניצול נכון של ההטבות מההשקעות.

"כל משפחה בישראל חייבת לדעת בראש ובראשונה היכן היא עומדת: כמה הון נזיל יש ברשותה, כמה שווים נכסי הנדל"ן שמחזיקה ומהן המועדים בהם נפתחות תוכניות החיסכון שלה. כיום, מעטות המשפחות שיודעות לספק תשובות לשאלות הללו, מה שמוביל אותן להתנהלות שאינה נכונה כלכלית". מספר טל דרור, מנכ"ל Dror Capital.

בעוד שלקראת רכישת הדירה הראשונה, זוגות צעירים רבים פונים ליועצי משכנתאות על מנת לחסוך בתשלומי הריבית ולבחור את המסלול הנכון והעדיף עבורם, בהשקעות, מרבית האנשים מתפתים מהמסרים השיווקיים שחברות הנדל"ן וההשקעות מפזרות ואינם לוקחים בחשבון האם המסלול נכון עבורם בהתאם לנכסים הקיימים שברשותם, פיזור סיכונים נכון של התיק וניצול הטבות מס.
מציאות זו מובילה משפחות רבות "להפסיד" מאות אלפי שקלים שלמעשה היו חוסכים/מרוויחים לו היו מודעים לאותן ההטבות המגיעות להן ודואגים לאופטימיזציה ותכנון נכון של התיק הפיננסי המשפחתי.

הצעדים הנכונים שעושים בעלי הון שמסייעים להם להרוויח

התכנון הפיננסי מקובל מאוד בקרב משפחות עתירות הון ובשנים האחרונות הופך לשירות פופולרי גם בקרב הציבור. למעשה, התכנון הפיננסי מורכב מ-4 שלבים:

  • איסוף נתונים: מיפוי מלא של המצב הקיים, על מנת להבין את התמונה הפיננסית המלאה. המיפוי כולל איתור המוצרים הפנסיונים בעבר ובהווה, בחינה של תדפיסי הבנק, תכניות החיסכון, תיקי השקעות ועוד.
  • בירור צרכים וניתוח המצב הקיים: אחרי שאספנו את הנתונים – נכין דו"ח מקיף מפורט של "העוגה" הפיננסית שלכם. חלוקה ברורה לפי חברות, מוצרים, עלויות ועוד. נבין ביחד מה ישמש לטווח קצר ומה לארוך, מה לפנסיה ומה לשוטף. מה נזיל ומתי. כמו כן, בשלב זה יש להבין כיצד לנצל בצורה מקסימלית את הטבות המס.
  • גיבוש אסטרטגיה ומימושה
    גם אם ניקח שתי משפחות עם תיקים זהים לחלוטין, ההמלצות תמיד יהיו שונות.

מדוע? לכל משפחה יש צרכים שונים וחלומות שונים. בתהליך נבין מה הצרכים שלכם ונבנה ביחד יעדים. חסכון לטיול משפחתי? החלפת רכב? חסכונות לילדים/נכדים? הגדלת הפנסיה?

כל אלה שאלות שנציף בדרך למטרה שלנו -התאמה של האסטרטגיה הפיננסית בצורה אישית ומיטבית.

טל דרור

הכותב הינו מוסמך בתכנון פיננסי בינלאומי CFP – ביטוח פנסיוני מטעם משרד האוצר ובעל ניסיון רב בשוק ההון, העולם הפנסיוני, מיסוי, נדל"ן וירושות.

דילוג לתוכן