יום שישי   |   21 יוני    |   
דף הבית / השקעות / המרוץ אחרי התרופה לקורונה: בכמה תזנק המניה של החברה שתמצא את התרופה?

המרוץ אחרי התרופה לקורונה: בכמה תזנק המניה של החברה שתמצא את התרופה?

אנו יודעים שהתקשורת היא זו שמסובבת את העולם ודברים המתפרסמים בתקשורת לעיני כל עשויים להיות אלה שישפיעו על הרבה מאוד דברים, כמו למשל: החלטות פוליטיות, מחאות שונות, דעות של אנשים בנושאים מסוימים ואפילו על משקיעים רבים העשויים לקרוא את החדשות ולהחליט לשים את הכסף שלהם על מניה מסוימת שבתוך לילה תצמח בעשרות אחוזים. אנו יודעים שהתקשורת מסוגלת לכל זה אולם תמיד יהיה מישהו שימשוך בחוטים ויציע לאנשי התקשורת את קצה החבל. תמיד יהיה מישהו שידליף מידע מסוים ותמיד יהיה איש תקשורת שיהפוך את הנמלה לפיל והרים יתחילו לזוז. כך קורה הרבה גם בימי הקורונה כאשר ידוע כי מי שתמציא את התרופה לקורונה תהיה חברה שתרוויח מיליארדים רבים של דולרים מרכישות של כל מדינות העולם לתרופה וקידום הייצור שלה לחולים הרבים מסביב לעולם.

המירוץ אחרי התרופה לקורונה

 

מדוע עדיין לא מצאו את התרופה לקורונה?

נכון לעכשיו יש רק כמה מחלות בודדות וקשות מאוד שהאדם יודע עליהן ולא מצא להן תרופה. גם אם הכירו בווירוס הקורונה עוד שנים רבות אחורה אנו מאמינים כי אף אחד לא חשב שהווירוס הזה יהפוך יום אחד למגיפה עולמית בעקבות סיני שאכל מרק עטלפים, אם זו באמת הסיבה להיווצרות המחלה אצל בני אדם. למעשה השלב הראשון במציאת תרופה למחלה כלשהי היא קודם כל לדעת מה המקור שלה, למה היא גורמת וכיצד ניתן לעכב או למנוע את הכניסה שלה אל הגוף שלנו או את הפעילות שלה כשהנגיף כבר אצלנו בגוף. מכיוון שישנם עדיין נעלמים רבים בנושא זו כנראה הסיבה מדוע מיליארדים רבים מושקעים באינספור מעבדות מחקר עם טובי הכימאים והרוקחים בעולם עדיין לא מצאו תרופה למחלה. כאשר ימצאו תרופה כנראה גם ימצאו חיסון למניעתה.

השמועות שמקפיצות את המניות:

בינתיים ועד שתימצא התרופה הרשמית למחלה שגם תהיה מוכחת כזו שמרפאה בוודאות את החולים בה, אינספור חברות ינצלו את המצב כדי לפזר שמועות שהן אלה שמצאו את התרופה לנגיף ובשל העובדה שמדובר במגיפה עולמית ושל ההשלכות של מה שיקרה למניה של החברה שבאמת תמצא תרופה לנגיף – המשקיעים אינם לוקחים סיכונים, שמים את הכסף שלהם על מניות החברות המפזרות את השמועות ובשל כך המניות מזנקות בלילה אחד בעשרות אחוזים. כך קרה במניות של טבע, של גיליאד סיינסז, של פייזר, של אנגס היפנית ועוד. בכל יום קופצת שמועה חדשה לגבי חברה שמצאה את התרופה לקורונה, בין אם זה באמצעות שילוב כימי חדש, שימוש בתרופה קיימת או שילוב של 2 או יותר תרופות קיימות במינונים מסוימים לטובת יצירת התבשיל החדש שהמטעמים שלו אמורים לפתור את בעיית הקורונה העולמית.

מה צפוי לקרות לחברה שתמצא את התרופה?

בכנות אנו לא חושבים שיש אדם שלא מאחל שמשבר הקורונה יגיע לקיצו וכנראה שמה שיציל את העולם כולו מהמשבר הזה ומהנגיף עצמו תהיה תרופה לנגיף. תרופה לנגיש שתעזור לרפא את כל החולים בו תקטין משמעותית את מידת הסיכון שלו ואף תסייע במציאת חיסון כנגד הנגיף. סביר להניח שכאשר תימצא תרופה, החברה שתייצר אותה תקפיץ את המניות שלה באלפי אחוזים ברגע שהפרסום יהפוך לרשמי והתרופה תהפוך למוכחת. באופן מידי כל מדינות העולם יזמינו כמויות גדולות של תרופה לנגיף, ולאחר מכן גם כמות גדולה של חיסונים או תרכוש את הזכויות לייצר את החיסונים אצלן. כך או כך החברה שתמציא את התרופה לקורונה תזכה את בעליה בממון דמיוני ואולי הצלת חיי אדם במקרה הזה חשובה יותר מכסף, לפחות מבחינת האזרחים. המרוץ אחר התרופה לקורונה נמשך ולנו רק נותר לקוות שהיא אכן תימצא בקרוב.

 

 

דילוג לתוכן