יום רביעי   |   19 יוני    |   
דף הבית / השקעות / השקעות בחול / ארץ ההזדמנויות": בקרוב לקנות נכס בארה"ב יהיה דבר יקר במיוחד

ארץ ההזדמנויות": בקרוב לקנות נכס בארה"ב יהיה דבר יקר במיוחד

לקנות נכס בארה"ב יהיה יקר בקרוב

למעלה מ-3 מיליארד דולר הושקעו בנדל"ן בחו"ל ע"י הישראלים בשנה האחרונה וזה לא כולל את השקעות הגופים המוסדיים שהעבירו חלק גדול מתיק ההשקעות שלהם לטובת הנדל"ן המניב. שוק הנדל"ן בארה"ב, שמאז ומעולם נחשבה לארץ ההזדמנויות, חזר להיות החם ביותר בעולם לאור מבצע החיסונים והתאוששותה מהקורונה. אך בשוק מזהירים: בקרוב יהיה יקר מאוד לקנות נדל"ן ברחבי ארה"ב

"כולם מדברים על זה שבכל משבר יש הזדמנות והנה היא באה לידי ביטוי", מספר אחד מהמשקיעים הבולטים בשוק הנדל"ן האמריקאי. בחודשים האחרונים אנו נחשפים לגיוסי עתק של קרנות הנדל"ן בארה"ב, כך למשל, לאחרונה פורסם באתר The Marker כי אלקטרה נדל"ן גייסה כמעט מיליארד דולר להשקעה במקבצי דיור בארה"ב, כאשר אחזקותיה מסתכמות בכ-10,000 דירות ב-36 מקבצי דיור בדרום-מזרח ארה"ב.

אז מדוע כולם מדברים על זה שפתאום נוצרה הזדמנות חסר תקדים בשוק האמריקאי? הסיפור מתחיל לפני קצת יותר משנה, אז, שוק הנדל"ן האמריקאי נכנס לבהלה בעקבות משבר הקורונה: בעלי חנויות עזבו את המרכזים המסחריים בארה"ב והתקשו להשלים את התשלומים, בעלי נכסים רבים, שמחזיקים גם בעסקים בתחומים אחרים, הפסידו כספים רבים ומיהרו למכור את נכסיהם במחירי מציאה וקרנות ישראליות רבות, ביניהן גם מספר חברות ישראליות, מיהרו לחתום על הסכמים במחירי רכישה הנמוכים לעתים בכ-40% מהמחירים כיום.

בחודשים האחרונים, שוק הנדל"ן האמריקאי נראה איתן ויציב מאי פעם: מבצע החיסונים המקיף בשוק האמריקאי השאיר את הקורונה יחסית מאחורינו, ממשלת ארה"ב הדפיסה הון עתק של דולרים על מנת לאושש את השוק והמענקים הגדולים שקיבלו האמריקאים מובילים אותם להוצאות גדולות ו"בזבוז" בחנויות הגדולות, מה שמוביל לביקוש אדיר לשכירות בקרב בעלי חנויות ובעלי מותגים שרק מחפשים לפתוח סניפים חדשים.

"תחשבו שאם רכשתם נכס ששווה 100 אלף דולר ב-60 אלף דולר, כלומר, 40% הנחה, והשכירות בו היא 1,000 דולר בחודש, התשואה השנתית שלכם מהנכס הופכת ל-20% בשנה במקום 12% כפי שמקובל בנדל"ן המסחרי בארה"ב." מספר גורם בבית ההשקעות. "מעבר לכך שהתשואה משכירות גבוהה משמעותית, הרווח הגדול יבוא לידי ביטוי שתמכרו את הנכס ותרוויחו את ה-40% בנוסף לעליות המחירים בחודשים הבאים". מוסיף.

לאחרונה, קבוצת "מועדון החצי מיליון", מועדון המשקיעים הגדול בישראל, הודיעה שיצטרף להשקעה במתחם שנרכש במחיר הנמוך בכ-40% ממחיר השוק. הקבוצה תצרף משקיעים להשקעה החל מחצי מיליון שקלים.

דילוג לתוכן