יום ראשון   |   14 יולי    |   
דף הבית / מדע / מצלמה לרכב

מצלמה לרכב

מצלמה לרכב (או מצלמת דרך) מיועדת למטרת תיעוד של התרחשויות שונות אשר קורות לנו במהלך הנהיגה, תאונות שונות, ודברים נוספים, והוא יכולה לשמש בתור עדות אמינה ומהימנה במקרה של פניה לבית המשפט, ערעורים על דוחות ובמקרים של תאונות. ניתן לעשות בה שימוש גם למטרות אחרות לגמרי כגון צילום של הנוף ותיעוד של רגעים משפחתיים וחברתיים שונים בחלקו הפנימי של הרכב וגם מחוצה לו.

לנוכחות של המצלמה יש השפעה לטובה על הנהגים בכביש והיא גם מגבירה מאוד את המודעות לתמרורים, חוקים ותוואי השטח. נהגים אשר מתנהגים בצורה מסוכנת שמסכנת את הנהגים האחרים בכביש יתועדו וכל צילום כזה יוכל לשמש בתור ראיה חותכת כנגדם.

מגוון אפשרויות

ישנן מצלמות שונות אשר כל אחת מהן מביאה אפשרויות שונות:

  • מצלמת רוורס מיועדת לצפייה בחלקו האחורי של הרכב. היא נועדה לסייע לנסיעה לאחור בביטחון ובנוחות ולהימנע ממפגש לא נחמד עם קירות, עמודים, מעקות ועוד. למערכת יש התניה אוטומטית אשר מפעילה אותה ברגע שנכנסים להילוך רוורס. היא מורכבת בחלק האחורי של הרכב והצג מורכב על המראה הפנימית ומקרין את הנעשה מאחור בחדות מרבית.
  • למטרת צילום חיצוני בלבד אשר מתעד את פני הדרך מלפנים ניתן לבחור במצלמה בעלת עדשה אחת שהיא סטטית. ישנם דגמים אשר מאפשרים לכוון את המצלמה לצדדים, אך דבר זה תלוי בדגם וכך ניתן לצלם גם את מה שקורה בצדי הרכב. ניתן גם לתעד שיחה עם שוטר שעצר אתכם. המצלמה הנ"ל היא זולה למדי ומתאימה לנהגים שלא מעוניינים לתעד יותר מזירת צילום אחת במקביל.
  • מצלמה לרכב בעלת שתי עדשות תצלם גם את מה שמתרחש בחלקו הפנימי של הרכב והיא נקראת גם מצלמה דואלית. מחירה יקר יותר וניתן לראותה בעיקר במוניות וברכבים מסחריים. המצלמה מתאימה גם לנהגים מתחילים ולהורים וכמובן לכל מי שירצה לתעד כל פעילות בתוך הרכב הפרטי שלו. ניתן לכוון את המצלמה לזוויות מסוימות על פי הצורך.
  • צילום חניה הוא סוג נוסף של מצלמה. היא מצוידת בחיישן מרחק שמצפצף במקרה של קרבה יתרה למכשול כלשהו. מצלמה זו תהיה מחוברת באופן ישיר למצבר ותהיה לה גם סוללה משלה לגיבוי.

מצלמות לרכב - פורטל ג'ירפה

מה צריך לבדוק ואיפה?

כדאי לרכוש מצלמה איכותית שתעמוד בכל מזג אוויר ולא תיכשל ברגע שצריך אותה באמת. ישנן מצלמות רבות ומגוונות ורשימת היצרנים היא אין סופית. על כן מוטב להתרשם מהמצלמה באופן פיזי, איכות גימור, הרכיבים והחומרים. תוכלו לגלות מיד אם מדובר על מצלמה זולה ולא איכותית. מצלמה שנראית כמו צעצוע עדיף להתרחק ממה. מומלץ לקרוא באתרים טכנולוגיים מידע נוסף על מצלמות לרכב.

 

דילוג לתוכן