יום שלישי   |   4 יוני    |   
דף הבית / באנר ראשי / "ההזדמנות של הדור הצעיר": פספסתם את עליית מחירי הנדל"ן בעשור האחרון בישראל? זה בדיוק מה שקורה עכשיו בבוקרשט

"ההזדמנות של הדור הצעיר": פספסתם את עליית מחירי הנדל"ן בעשור האחרון בישראל? זה בדיוק מה שקורה עכשיו בבוקרשט

בוקרשט - עליית מחירים 2021

בין השנים 2003-2015 התרחש "הצונאמי של מחירי הנדל"ן בישראל" כפי שתואר באתרים הכלכליים, תקופה שבמהלכה מחירי הנדל"ן עלו בכ-55% והובילו משקיעים רבים באזורים שונים בארץ להכפיל את הונם תוך שנים ספורות. מסוג דומה של צונאמי נהנו גם המשקיעים שהאמינו בברלין בשנת 2007. כעת, הצונאמי הגיע לבוקרשט

"אנשים בישראל מוחים על מחירי הדירות שהפכו לבלתי אפשריים להשגה, מבלי להסתכל על השווקים בהם דירות עולות כ-300 אלף – והם עוברים תהליכים דומים בימים אלו": בשנת 2011 התרחשה מחאת הדיור בישראל, מחאה שהובילה מיליוני אזרחים לצאת לרחובות ולהשתתף בהפגנות הענק במחאה על העלייה ההדרגתית במחירי הדיור ועליית המחירים הכללית בישראל. במקביל, היו בישראל משקיעים שזיהו את הפוטנציאל הגלום בעיר באר שבע כתוצאה מעשרות אלפי הסטודנטים שנהרו לעיר, ורכשו דירות בחצי מיליון שקל, דירות שכיום העלות הממוצעת שלהן היא 1.1 מיליון שקל.

"הרווחים הגדולים מנדל"ן באים לידי ביטוי בעליית הערך של הנכסים – זו למעשה הדרך היחידה להכפיל את ההון העצמי ולא לחיות מחודש לחודש. נדל"ן הוא לנצח, ואם רוכשים באזורים מרכזיים – הביקוש למגורים תמיד יהיה גבוה", מסביר גורם בענף.

הזינוקים הגדולים: מרכז הארץ 2003, באר שבע 2011 ועכשיו – בוקרשט 2021

ב-3 השנים האחרונות משקיעי הנדל"ן בבוקרשט הרוויחו מעליית ערך של יותר מ-39% במחירי הנדל"ן, זאת מעבר לתשואה משכירות – ששיעורה כפול ביחס ישראל. "חברות ענק פותחות משרדים בבוקרשט, מה שמוביל מיליוני עובדים ומשפחותיהם מדי שנה לעיר – ומוביל לעליית מחירים. צעירים רבים מכל רחבי רומניה ומחוצה לה מגיעים לעיר כדי למצוא עבודה, ומשקיעי הנדל"ן מרוויחים", מספר פעיל בשוק הנדל"ן המקומי.

בשבוע שעבר, יותר מ-500 משקיעים התכנסו בכנס ההשקעות הישראלי בבוקרשט שהועבר על ידי המומחים של חג'ג' אירופה: "כיום, משקיעים ישראלים יכולים לקנות נדל"ן מחברה בורסאית – חג'ג' אירופה – ולקבל מענה בשפה העברית. בשנתיים האחרונות מאות משקיעים הצטרפו", מספרים בחג'ג'.

דילוג לתוכן