יום שלישי   |   25 יוני    |   
דף הבית / באנר ראשי / חמישית ממחיר דירה בישראל, פי 3 תשואה משכירות: שוק הנדל"ן בבוקרשט רותח

חמישית ממחיר דירה בישראל, פי 3 תשואה משכירות: שוק הנדל"ן בבוקרשט רותח

שוק הנדל"ן בבוקרשט רותח

בכתבה שהתפרסמה לאחרונה בתוכנית "הקומה ה-12" בקשת הוצגה הצמיחה האדירה שעוברת בוקרשט, בירת רומניה, בשנים האחרונות: מחירי הנדל"ן מזנקים מדי שנה (בממוצע 39% ב-3 השנים האחרונות), חברות ההייטק הגדולות בעולם מקימות משרדים ומעסיקות מאות אלפי עובדים ומחסור בדירות מזניק את המחירים. כך תרכשו דירה בבוקרשט בכ-73,000 יורו

בשנת 2011 שהמחיר הממוצע לרכישת דירה בב"ש עמד על כ-600,000 ₪, זיהו מספר משקיעים את הפוטנציאל האדיר שטמון בשכונות המקיפות את אוניברסיטת בן גוריון ואת נהירת הצעירים שמתחדשת מדי שנה ורכשו דירות בשכונות. כיום, כעשור לאחר מכן, מחירי הנדל"ן זינקו לכ-1.1 מיליון ₪ מה שיצר למשקיעים רווח של כמעט 100% על כספם בנוסף להכנסות השכירות.

בשבוע שעבר התפרסמה בקשת הכתבה על העיר בוקרשט, בה מחירי הנדל"ן מזנקים בשנים האחרונות באופן קבוע (כ-39% ב-3 השנים האחרונות) לאור הטבות המס שהקנתה הממשלה לחברות הייטק שהובילה את ענקיות הטכנולוגיה לפתוח משרדים ולהעסיק מאות אלפי עובדים. "מקומות התעסוקה הובילו להגירה של מאות אלפי הייטקיסטים ויצרו מחסור אדיר בדירות, מה שמוביל לעליית מחירים." מספר תושב רומני.

הביקוש למגורים לצד "הסיליקון וואלי של רומניה" 

עד לפני מספר שנים שכונת Pipera בבוקרשט, השוכנת על שפת האגם, הייתה שכונת מגורים שקטה בצפון בוקרשט. הטבות המס שהעניקה הממשלה לחברות הייטק, הובילו לפתיחת אחד ממתחמי ההייטק הגדולים באירופה בו מועסקים מאות אלפי עובדי החברות Amazon, Oracle וחברות טכנולוגיה נוספות והפכו את השכונה לאחת מהשכונות המבוקשות ביותר בבוקרשט.

"השכונה לא הייתה ערוכה לכל כך הרבה צעירים, שרובם מועסקים בהייטק, שמעוניינים לגור ליד מקום עבודתם. כיום, השכונה היא ה"סיליקון וואלי" של בוקרשט וכמעט ולא ניתן למצוא דירות לשכירות באזור." מוסיפה שמרית זיגל כהן, סמנכ"לית השיווק של חג'ג' אירופה.

מחירי השכירות בשכונה מקנים למשקיעים כיום כ-7-9% תשואה משכירות ומשקיעי הנדל"ן נהנים מדי שנה מעליית השווי של מחירי הנדל"ן. 

דילוג לתוכן