יום שני   |   24 יוני    |   
דף הבית / באנר ראשי / מהי ההשקעה המניבה – ביטקוין או נדל"ן?

מהי ההשקעה המניבה – ביטקוין או נדל"ן?

ההחלטה להסתכל קדימה להשקיע זמן וכסף במיזם היא בין הקשות שאדם צעיר יכול לעשות. בעוד שעם הבחירה הנכונה אתם יכולים למצוא עצמכם עשירים ושמחים יותר ממה שהתחלתם – הבחירה השגויה תשאיר אתכם מרוששים.

לעומת זאת, העולם ממשיך לגדול – ואיתו גם מספר ההזדמנויות למשקיע הצעיר של דור ה-Y, בהם גם ההזדמנות להשוות בין השקעה בביטקוין לבין השקעות נדל"ן. לכל דור שבא לפניו, ההשוואה הזו לא הייתה אפשרית בכלל!

ביטקוין או נדל"ן?

היום, השקעה בביטקוין היא בהחלט אופציה מושכת על חשבון השקעות נדל"ן. על פי סקר שבוצע בבריטניה, 57% מבני דור ה-Y במדינה מאמינים שהשקעות נדל"ן הן בעלות מידת סיכון גבוה בחמש השנים הקרובות. בנוסף, הסקר מגלה כי 21% מהם מאמינים שביטקוין הוא נתיב ההשקעה המשתלם יותר.   

"הביצועים המעולים של הביטקוין יוצרים יותר עניין בשביל בני דור ה-Y מאשר עקרון הגדילה הקבועה במחירי הדיור", נכתב בסקר.

והביצועים היו לא רעים בהחלט, עד סוף 2017. שער הביטקוין עלה באופן מסיבי, כמעט ל-20 אלף דולר למטבע, עד התיקון הגדול. נכון לכתיבת שורות אלו – הביטקוין יושב על אזור ה-6.5 אלף.

ההשקעה המניבה

למרות היתרונות הברורים במטבעות הדיגיטליים, חשוב להבין שלא כדאי בהם כהגביע הקדוש של עולם ההשקעות. השקעות נדל"ן הן עדיין נתיב משתלם ויציב. מעבר להטבות המס, במיוחד כשמקיעים בנדל"ן בחו"ל, אנשים תמיד יצטרכו מקום לגור בו. מטבעות דיגיטליים… פחות.

מן הסתם, קשה להצביע בוודאות מהי ההשקעה המניבה – ביטקוין או נדל"ן. בלי יכולות ניבוי, על כל משקיע פוטנציאלי להשתמש בידע שלו על השוק הרלוונטי, תזמון, וכמובן – הרבה הרבה מזל.

ואולי יום אחד – אפשר יהיה אפשר לשלב בין השניים בארץ – ולהשקיע בנדל"ן עם ביטקוין!

מחפשים עוד מדריכים לעולם הנדל"ן?

3 טיפים שכל מי שמוכר נכס חייב לדעת: https://channel22.co.il/?p=13592

כך תבחנו את הנכס שאתם עומדים לרכוש: https://channel22.co.il/?p=13579

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן