יום רביעי   |   19 יוני    |   
דף הבית / באנר ראשי / למה השקעות נדל"ן עדיפות על הבורסה?

למה השקעות נדל"ן עדיפות על הבורסה?

למה השקעות נדל"ן עדיפות על הבורסה?

למרות שהשקעות נדל"ן והבורסה הם שניהם נתיבי השקעה ראויים למשקיע הממוצע, השקעות נדל"ן הן עדיפות – במיוחד כשמסתכלים לטווח הארוך, של יותר משנה קדימה. יש מי שיגיד על ההשוואה בין שני התחומים שזה כמו לענות מה יותר עדיף – שוקולד או וניל, אסטון מרטין או בנטלי. מבחינתם אין באמת תשובה – "הכל תלוי באישיות של המשקיע", "תלוי ההעדפות והסגנון" וכו'.

היתרונות בשני התחומים אכן ברורים והכיחו את עצמם – מי שקנה בזמנו שטח בהרצליה פיתוח, בהחלט לא מתחרט היום, 20 שנה אחר כך. בהתאם, מי שהשקיע בזמנו במובייל איי, וייז ושאר אפליקציות שהגיעו לאקזיט, ראו רווח נאה ביותר.

אבל כשמגיעים לבשר, למה השקעות נדל"ן עדיפות? הנה כמה סיבות:

  • אתם בשליטה. כל בעלות על נכס הופכת אתכם למנהלים. כמנהל, אתם יכולים לבצע שיפורים, שינויים תקציביים – להעלות ולהוריד את שכר הדירה, למצוא שוכרים ולשווק את הנכס בהתאם. מן הסתם שיש תלות במצב השוק, אבל בראייה הרחבה – יש לכם הרבה יותר חופש פעולה לייעל את הנכס למקום של רווח כלכלי לטווח הארוך. בבורסה קונים מניות ושמים את מבטחם במנהלים ורואי חשבון.
  • אתם משקיעים במשהו אמיתי, מוחשי, לא פיקסלים ואותיות על מסך, ללא נוכחות במציאות. נכס נדל"ן אפשר לראות, להרגיש, לנסוע אליו עם החברים שלכם ולומר: "זה שייך לי". ללא מעט אנשים, זה חשוב מאוד מבחינה פסיכולוגית.
  • יותר קשה לרמות אתכם בהשקעות נדל"ן מאשר בבורסה, אם עושים את שיעורי הבית שלכם יחד עם חברת השקעות נדל"ן איכותית ואמינה. לנכס הפוטנציאלי מגיעים ובוחנים באופן פיזי, לא על סמך הבטחות לאוויר. אפשר לראות שהכנס שם לפני שרוכשים אותו. אבל עם מניות? צריך לסמוך על ההנהלה ועל רואי החשבון, ולהחזיק אצבעות שלא ירמו אתכם, או יביאו את החברה לקרשים.

מעבר לסיבות הללו, יש גם דוגמא ישראלית חיה לכדאיות שבהשקעות נדל"ן. ליאור דלויה – שרכש דירת 3 חדרים ברחוב בזל שבתל-אביב דרך מתן פרטמן ורן הראל, בעלי חברת השקעות הנדל"ן R&M, מעיד על החברה:

"יותר מדי שנים שהתעקשתי על הבורסה כאפיק השקעה. גם החשש לנסות אפיקים אחרים, הוא שהשאיר אותי במניות, במיוחד הפחד מהשקעות בנדל"ן. כל זה השתנה כאשר הכרתי את מתן ורן, תוך כדי יחס סובלני ואדיב, הם הכירו לי את האופציות הנכונות ביותר עבורי, עמדו על הסיכונים ועזרו לי להעריך אותם. כל שנותר לי הוא לאשר את הדירה שמצאה חן בעיני מבין כל האפשרויות שהוצעו לי ומשם הם כבר עשו הכל".

"יותר מדי שנים שהתעקשתי על הבורסה כאפיק השקעה". ליאור דלויה

עם הנכס שברשותו, דרך R&M, ליאור מגיע לתשואה שנתית של 12.6%!

כנס השקעות נדל"ן בארה"ב הכי חשוב שתשמעו ב-2018

בקרוב, חברת R&M תקיים כנס מיוחד להשקעות נדל"ן בארצות הברית שתענה על כל השאלות שלכם ותעזור לכם להיות כמו ליאור – איך בוחרים ומזהים נכון את אזור ההשקעה, איך להעריך נכון את שווי הנכס, איך למקסם את ההשקעה ואת הרווחים ממנה – ועוד ועוד ועוד!

כך תוכלו לא רק לאתר נכסי נדל"ן בארצות הברית, אלא גם למקסם את הרווחים מהם.

דילוג לתוכן