יום רביעי   |   19 יוני    |   
דף הבית / השקעות / אלו אפשרויות ההשקעה הכי שוות של 2018

אלו אפשרויות ההשקעה הכי שוות של 2018

סוף סוף יש לכם כסף להשקיע! בין אם קיבלתם העלאה או בונוס נדיב במיוחד שרק מחכה שינצלו אותו, צריך להיות חכמים עם הכסף אם אתם רוצים לראות רווח על ההשקעה שלכם.

אבל איפה להתחיל? למרות שיש מספר עצום של אפשרויות השקעה, עודף זה יכול ולבלבל את המשקיע המתחיל. בעולם ההשקעות, קוראים לזה "שיתוק דרך אנליזה" – כשמבזבזים כל כך הרבה זמן בניתוח האפשרויות שלכם, שבסוף לא מבצעים שום השקעה בכלל. גרוע מכך, משום שלא מתבצעת שום השקעה, גורלו של הכסף שהגיע לכם להיאכל על ידי החשבונות או הוצאות לא צפויות. במילים פשוטות – החיים עצמם.

אם אתם רוצים לוודא שהכסף לא נעלם, אתם צריכים להשקיע אותו כמה שיותר מהר. ניתוח של האפשרויות שלכם, במידה סבירה, הוא בסדר גמור – כל עוד הוא עוזר לכם להגיע להחלטה שתואמת את היעדים שהצבתם לעצמכם. אבל עדיף לפעול מהר.

וכדי לעזור לקהל המשקיעים – הנה מה שאנחנו מאמינים הן אפשרויות ההשקעה הטובות ביותר של 2018.

הבורסה

לומר למשקיע "תשקיעו בבורסה" הוא אולי אחד העצות הבאנליות ביותר שאפשר לכתוב או לקרוא. אבל למרות שכולם יודעים שהשקעה דרך הבורסה יכולה להיות מאוד משתלמת – וההיסטוריה עומדת מאחורי זה – ישנם לא מעט משקיעים שפשוט לא סומכים על עליה, מעדיפים להימנע ממנה ולשבת בצד.

בניגוד לכך, יש את אלו שמאמינים שהבורסה היא בועה אחת גדולה ושעצם הכניסה פנימה היא לא פעולה חכם בעליל.

אבל הנה הטריק: אף אחד לא אומר לכם לשים כל אגורה בבורסה. במקום, עדיף להשקיע סכומים קטנים מכלל הכסף הנוסף שברשותכם. כלומר, שבמשך טווח זמן ארוך יחסית – נניח 12 חודשים – נטפטף סכום קטן יחסית לתיק הבורסה שיצרתם.

טיפ קטן – בשיטת עבודה זו, כדאי מאוד להשקיע יותר ולקנות יותר מניות כשהשוק נמוך, ולמכור יותר כשהשוק גבוה. כך, לאורך זמן, תוכלו להתחיל לראות את הרווחים עם מידת סיכון נמוכה יחסית.

הלוואת המונים

אפשרות השקעה נוספת היא בפלטפורמות הלוואות המונים, כמו OurLend מבית פיפלביז. דרך החברות הללו, ניתן להלוות כסף לאנשים פרטיים עם ריבית, כמו הבנקים – שהוא אתם, הלכה למעשה. החלק הכי טוב? בדרך כלל הריביות טובות למדי – שבדרך כלל עומדות על אזור ה-6%.

כשמשקיעים דרך הלוואות המונים, אתם בעצם משקיעים באנשים אחרים ובמטרות שהם הציבו לעצמם. הכסף שאתם משקיעים, בעצם, מפוזר על מאות ואפילו אלפי הלוואות שונות – וכך בהתאם, גם הסיכון הטמון בתחום.  

השקעות נדל"ן

בנוסף לבורסה ולהלוואות המונים, אסטרטגיה נוספת שכדאי לשקול היא השקעות נדל"ן. אבל כדי לזכור – לא כל משקיע מתאים להיות משקיע נדל"ן.

התחום דורש עבודה פיזית ומחקר מעמיק, אם רוצים להגיע לרווח שמשתלם לכם. מעבר לכך, צריך סכום השקעה משמעותי, עבודה עם הבנקים והמשכנתאות, ועם תחרות מצד משקיעים נוספים, שלא להזכיר את הסיכון הגבוה יחסית.  

אבל, אם מצאתם את עצמכם עם הממון, הניסיון והקשרים הדרושים, התחום יכול להיות יותר ממשתלם, אפילו יותר מהבורסה ומהלוואות המונים גם יחד – שאולי מניבים סכומים מסוימים, אבל לא את ה"מכה" שהשקעות נדל"ן יכולות להניב.

לסיכום – אנו מקווים שההמלצות הללו עזרו לכם במציאת נתיב ההשקעה שהכי מתאים לכם. חשוב לציין – אין שום מניעה לשלב בין כולם! לא חסרים משקיעים עם תיק רחב במיוחד שמכיל לא רק השקעות בבורסה, אלא גם הלוואות והשקעות המונים. ישנם משקיעים וותיקים יותר שאף מחזיקים כמה נכסי נדל"ן, בנוסף להם!

השקעה מהנה!

 

כתבות נוספות:
המדריך למשקיע – התנהלות כלכלית נכונה: https://channel22.co.il/?p=13584

השקעות נדל"ן – איפה להשקיע, בארץ או בחו"ל? https://channel22.co.il/?p=13588 

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן