יום שלישי   |   4 יוני    |   
דף הבית / חדשות נדל"ן / קרקע בחוף התכלת

קרקע בחוף התכלת

קרקע בחוף התכלת הרצליה – ההשקעה הכי מסקרנת בשוק הנדל"ן הישראלי

ממש על קו החוף של הרצליה, באזור שנחשב לאחד היוקרתיים שיש למדינה שלנו להציע, צפויה לקרום עור וגידים תכנית "חוף התכלת הרצליה", במסגרתם עתידות להיבנות כ-11,000 יחידות דיור על שטח שמתפרס על פני כ-2200 דונמים בין מלון מנדרין מדרום למרינה הרצליה מצפון ובין כביש החוף ממזרח לחוף הים עצמו ממערב. השטח, שמהווה כ-10 אחוזים מתחום שטחה השיפוטי של הרצליה, יכלול מעבר ליחידות הדיור גם שטחי מסחר, תעסוקה, מלונאות ושטחים ציבוריים. התכנית הגרנדיוזית הזאת הכניסה לעולם המונחים של המשקיעים הישראלים 3 מילים שעשויות להיות שוות זהב בעתיד – קרקע בחוף התכלת.

לאור המצב הנוכחי בישראל הקטנה, הקובע כי עתודות הקרקע לבניה בגוש דן בכלל ובערים המרכזיות בפרט הולך ומתמעט עם השנים, ובתוספת הקרבה לחוף הים והמיקום האקסקלוסיבי באחת הערים המבוקשות בישראל, אפשר להבין בקלות מדוע פרויקט חוף התכלת או ליתר דיוק קרקע בחוף התכלת, הפכה להבטחה נדל"נית גדולה וליעד מבוקש מאוד בקרע המשקיעים הישראלים, למרות שעדין נמצאת בשלבי תכנון והבניה עליה צפויה להתחיל בפועל רק בעוד מספר שנים.

הדמיה של פרויקט חוף התכלת (קייזר אדריכלים ומתכנני ערים)

בשנים האחרונות יותר ויותר משקיעים ישראלים מעדיפים לנצל את הכסף שלהם לטובת רכישת קרקעות במקום בנתיבי השקעה אחרים פחות אטרקטיביים עם פוטנציאל רווח נמוך יותר כמו רכישת דירות להשקעה וכדומה. כאמור, כמות השטחים הפוטנציאלים לבנייה במרכז היא מינורית, ולכן רכישת קרקע בחוף התכלת, כמו גם קרקעות בשני פרויקטים מקבילים – תכנית 3700 (שדה דוב) ותכנית דרום גלילות בתל אביב – היא אחת האופציות היותר מעניינות ומסקרנות שיש לשוק הנדל"ן הישראלי להציע.

האם שווה להשקיע ברכישת קרקע בחוף התכלת הרצליה?

נכון לעכשיו, תכנית הבניה אמנם אושרה בדרגים שונים, אך צפויות לחלוף עוד כמה שנים עד שהקרקעות המוצעות למכירה יהיו זמינות לבניה. מצב אחד קיים במשוואה הזאת גורם סיכון, אך מנגד, מדובר ללא ספק בהשקעה מסקנת ובעלת פוטנציאל תשואה גבוה.

מאחר ומדובר בקרקעות במיקום אקסקלוסיבי ומאוד מבוקש בסמוך לחוף הים ובאחת הערים המרכזיות בישראל קרקע בחוף התכלת מוערכת בשווי גבוה במיוחד שרק עולה ועולה ככל שהשנים חולפות ומועד הפשרת הקרקעות מתקרב. עבור משקיעים, מדובר בהזדמנות להשיג תשואה יפה על ההשקעה בפרויקט הדגל של עיריית הרצליה. לשם ההשוואה, לפני כחמש שנים ניתן היה לרכוש קרקע בחוף התכלת במחירים שנעו סביב ה-300 אלף ₪, היום מגיעים מחירי המגרשים לאזור ב-750 אלף ₪ ומעלה, ומחירים אלו צפויים להמשיך ולעלות, כך שאם אתם מחפשים השקעה והכיוון שלכם הוא קרקע בחוף התכלת, לא כדאי להתמרח עם הזמן.

בנוסף, חייבים לזכור שמדובר בלוקיישן מרכזי ובמיקום שלא דומה לאף פרויקט אחר בארץ. העובדה שמדובר דווקא בעיר הרצליה הידוע ברמת החיים הגבוהה שלה – החל מרמת האוכלוסייה עצמה ועד למערכת החינוך בה ושלל מקומות הבילוי והחופים האטרקטיביים – מחזקת את ההערכה כי הביקוש לדירות בעיר שנמצא בתנופה בעשור האחרון ימשיך באותו הכיוון ורק יתחזק עם תחילת הבניה בפרויקט.

דילוג לתוכן