שבת   |   6 יולי    |   
דף הבית / השקעות / ערד – הזדמנות נדל"ן שכנראה עוד לא הכרתם

ערד – הזדמנות נדל"ן שכנראה עוד לא הכרתם

בשנים האחרונות, נדמה שהעיר הדרומית, ערד, זו ש "עוברים דרכה בדרך לים המלח" הפכה למוקד השקעה מעניין עבור משקיעים רבים מכלל רחבי הארץ (ויש שיאמרו אפילו בעולם).

בזכות מחירי דירות נמוכים מצד אחד (סכום השקעה נמוך) ותשואות גבהות ויציבות מצד שני (כמה גבוהות? נגיע לזה ממש עוד מעט. ספוילר קטן: ממש גבוהות!), הפכה ערד לעיר שמשקיעים פשוט אוהבים לבחון בה הזדמנויות.
העיר מייצרת אפשרות לפיזור סיכונים אצל משקיעים גדולים וכן השקעה חזקה ויציבה בסכומי השקעה נמוכים (הכל יחסי בחיים) אצל משקיעים קטנים.

אז בואו נצלול למה שמעניין באמת – קצת נתונים:

תשואה על שכירות –
בעוד בתל אביב ומרכז הארץ התשואה הממוצעת על שכירות עומדת על כ- 2.84 אחוזים בלבד, בערד אחוזי התשואה הממוצעת על שכירות עומדים על כ – 4.86%

המספר הזה מרשים בהחלט!
אך כמובן, משקיע חכם לא שם את כל קרנו על אחוזי התשואה על שכירות בלבד, אם כי על כלל התשואה – כולל עליית הערך.

ובכן, גם במדד עליית הערך, נדמה שערד "מנצחת" בהמון אספקטים את שכנותיה.
בעשור האחרון – ערך הנדל"ן בערד עלה בכ- 83% לעומת עלייה ממוצעת של כ 23% בלבד בשאר חלקי הארץ. וגם בימי השפל של הנדל"ן בישראל – שוק הנדל"ן בערד הצליח לשמור על יציבות.

בכנס נדל"ן שנערך לאחרונה בעיר, ציון שאשה, הבעלים של תיווך שאשה, אשר נחשב לתיווך המוביל בתחום הנדל"ן בערד ולאוטוריטה בתחום הנדל"ן בערד הוסיף על הנתונים ואמר "משקיעים רבים מבינים את היתרונות הבולטים בתחום הנדל"ן בערד, זה לא סוד שמחירי הנדל"ן מושפעים מהמון גורמים. חינוך ותרבות למשל הם גורמי מפתח המשפיעים לאורך זמן על מחירי הנדל"ן בכל עיר, לשמחתנו, השנה ערד זכתה בפרס החינוך, אך זו רק דוגמא קטנה שמוכיחה כי העובדה שהעיר שלנו במגמת עלייה כבר תקופה ארוכה, איננה ביד המקרה – לדעתי, אנחנו נמצאים רק בתחילתה של ההזדמנות האמתית להשקעה ובשנים הקרובות נמשיך לראות עליית ערך מתמדת ויציבה בעיר ערד"

בסדנאת הנדל"ן שנערכה בעיר, דובר על שוק הנדל"ן בערד באופן כללי, על דירות למכירה בערד וכן על שוק השכירות והחסמים / הפחדים של משקיעים רבים בנוגע להשקעה בנדל"ן בנגב ובאיזורי הפריפריה, פחדים בדמות "מחשבה כי דירות להשכרה בערד עומדות ריקות" – מחשבות אשר הנתונים בשטח מנפצות ביתר קלות ולכן, הופכות בעניי רבים להזמנות! שכן המחירים עדיין מושפעים מאותם מחשבות ופחדים של רבים מצד אחד ולכן מטים את המחירים כלפיי מטה ומאידך, המציאות בשטח מוכיחה אחרת על כן – נדמה שבקרוב, באופן טבעי, השוק יתקן את עצמו כלפי מעלה.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן