יום חמישי   |   20 יוני    |   
דף הבית / מהרשת / השקעות נדל"ן בישראל ו- השקעות נדל"ן בחו"ל

השקעות נדל"ן בישראל ו- השקעות נדל"ן בחו"ל

השקעות נדלן
כותבת: תמר מלמד, חברת ALIOS.

בשנים האחרונות, הזדמנויות ההשקעה בסטרטאפים, שיכולים "לעשות אקזיט", מציפות את השוק.

אך אופציית ההשקעה הכי בטוחה עבור המשקיעים – נותרה, אופציית ההשקעה בנדל"ן. מספיק לגלוש מעט באינטרנט, כדי לגלות שבמרבית האזורים בישראל חלה עלייה מתמדת במחירי הנדל"ן.

השקעות נדל"ן בישראל

שוק הנדל"ן הישראלי, הוא דוגמה מעולה להשקעה אטרקטיבית שמאפשרת ליהנות  מתשואות גבוהות להשקעה המלוות בריביות נמוכות.

קצב גידול האוכלוסייה בישראל ממשיך לצבור תאוצה ועל פי הערכת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, במהלך 20 השנים הבאות האוכלוסייה בישראל צפויה לעלות מעל ל- 30%!

הביקוש לקרקעות בישראל יותר גדול מההיצע, לכן ישנה עליה מתמדת בערך הקרקעות בשנים האחרונות. ישנה עלייה בביקוש לדירות ועל פי התחזית הקרובה, הסיכוי לירידת מחירי הדירות הינו נמוך מאוד.

כשמדובר בהשקעות נדל"ן ישנה אפשרות השקעה בדירות מגורים ואפשרות של השקעה בנדל"ן מסחרי. הרוב מתמקד בדרך-כלל בתחום הדירות, בגלל שזאת השקעה נפוצה יותר. לעומת זאת, השקעה בתחום המסחרי אמנם פחות נפוצה, אך היא מתחילה לצבור תאוצה. השקעות נדל"ן בתחום המסחרי כוללים חנויות, מתחמי קניות, מחסנים, מפעלים, חניונים ומשרדים. השקעות נדל"ן במשרדים יכולות להניב תשואה גבוהה יותר מהשקעה בדירה וההתנהלות מול השוכרים הן ביחס והן בחוזים קלה יותר.

 

השקעות נדל"ן בחו"ל

משקיעים רבים תופסים גל על האפשרות של השקעה מעבר לים. השקעות נדל"ן בחו"ל הפכו להשקעות המניבות והבטוחות ביותר לאחרונה ורובן מתרחשות ברחבי אירופה וארה"ב. אין קביעה חד משמעית להשקעה משתלמת יותר, מפני שזה אינדיבידואל, אך עם זאת הבתים בארה"ב זולים יותר מאירופה. לא ניתן לחזות מראש איזו השקעה תניב את הרווח המשמעותי ביותר, מפני שישנה השפעה מהמשבר הכלכלי העולמי. לפני שמתחילים כמובן יש לבדוק ולעשות מחקר שוק, לבדוק סוגיות משפטיות שונות ולהכיר את החוקים. כמובן לא לדלג על בדיקת גובה המיסים

 

אז… איך מתחילים?

בראש ובראשונה יש להתייחס לזה כמו טיסה לחו"ל. לעשות גוגל, להתקשר לחברים, להתייעץ, לבדוק בקבוצות פייסבוק, לקרוא בעיתון. לקבל כמה שיותר מידע, לשמוע לאנשים שאתה סומך עליהם. בשביל השקעות בנדל"ן יש צורך בהון עצמי. חשוב שיהיה מימון בדרך כלשהי על מנת להימנע מלהיכנס לבעיות כלכליות. כשמתכוונים להשקיע יש לבדוק לפני כן על סוגי ההשקעה על מנת להתאים ליכולת הכלכלית. לא לוותר על הבדיקה המקיפה, חשוב לבדוק אם יש פוטנציאל רווחי, בין אם זה נדל"ן מסרחי או נדל"ן מגורים.

 

מה לעשות אם אין ברשותי הון ראשוני מספק?

אל תתנו לסביבה לעצור אתכם עם המשפטים: "בסכום הזה אין לך מה לחפש בתחום". היום ישנן השקעות נדל"ן בחו"ל שצפויות להניב תשואה משמעותית בסכום השקעה נמוך באופן יחסי. לדוגמא, פרויקט הדגל של חג'ג' אירופה בבוקרשט.

 

הכל עניין של זמן

רבים היום חשופים להשקעות נדל"ן, לכן המשקיעים שמתמידים ועוקבים יודעים שלמרות שאסור לנהוג בקלות ראש, על המשקיע לא להסס ולהתלבט יותר מדי, כי עסקה טובה יכולה להתבצע על-ידי משקיע אחר, מהיר יותר. עסקאות טובות מבוקשות יותר ונחטפות מהר יותר. יש להחליט, להיות שלם עם ההחלטה ולא לבזבז זמן. יש צורך בלקיחת סיכונים, אז לפני כן יש לחקור היטב, להסיק מסקנות ובעקבותן לקבל החלטה מהירה. אין מה להתעכב ולהסס כשמדובר בהשקעות נדל"ן, במיוחד שהתחום הולך ומתרחב ואיתו הביקוש.

מספר הזדמנויות השקעה בישראל שיכולות להיות רלוונטיות עבורכם:

הזדמנות השקעה במקום היציב והחזק ביותר בעולם- מנהטן

הזדמנות השקעה על חורבות צריפין – פרויקט AYALA TOWERS

הזדמנות השקעה בדירה חדשה בגאורגיה מבית ARCHI – חברת נדל"ן בינלאומית

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן