יום שני   |   3 יוני    |   
דף הבית / מהרשת / השקעה מניבה- כל מה שרציתם לדעת!

השקעה מניבה- כל מה שרציתם לדעת!

השקעה מניבה

כיצד מוציאים השקעה מניבה

יצא לך להגיד לעצמך: "הגיע הזמן שההכנסות שלי יגדלו"? ובכל זאת מצאת את עצמך בעבודה מ-09:00-17:00, כששום דבר לא משתנה?
הגיע הזמן להשקיע. גם בעצמך, וגם בעתיד שלך!

מהי השקעה מניבה?

המושג "מניב" הגיע מהמילה "תנובה". השקעה מניבה הינה השקעה המייצרת עברנו הכנסה קבועה על הכסף, אך ערך ההשקעה אינו משתנה או אפילו בעל ערך גבוה יותר. השקעה מניבה הינה סכום כספי קבוע המתקבל כתוצאה מההשקעה שביצענו. כאשר רוכשים נכס מניב, ישנה אפשרות שההשקעה תחזור ואף תיצור רווח כלכלי ע"י תשלום דמי שכירות בחודשי השנה. אחד המאפיינים החשובים בעת רכישת הנכס להשקעה הוא העבודה שנדרשת מאיתנו על מנת לתפעל את הנכס, אחזקה, שוכרים וכו'.

איתור השקעות נדל"ן מניבות

למצוא השקעות נדל"ן מבינות אינו דבר פשוט. יש להבין ולהתעמק בשוק הנדל"ן ברמה העולמית והארצית. על מנת להשקיע באופן נכון, ניתן להיעזר באנשי מקצוע ובעלי ניסיון המכירים את כל השוק, מאפייניו ומגמותיו. בדרך זאת ניתן ליצור השקעה מניבה וארוכת טווח.

מספר מאפיינים שיש לבחון

בראש ובראשונה יש לבחון את מיקום הנכס ונגישותו, כלומר נכסים במקומות מבוקשים ומרכזיים יהיו יקרים יותר לרכישה ובכך יניבו דמי שכירות גבוהים יותר לעומת אזורי פריפריה. על המשקיע לבחון את עלות ההשקעה בנכס, הכוללת שיפוצים. בנוסף, הביקוש לנכסים גובר עם נגישות תחבורה ציבורית. נכסים הסמוכים ונגישים לתחבורה ציבורית עשויים להוות השקעה מניבה, אך עם זאת גם לירידת מחירים, עקב הרעש וזיהומי אוויר.
שנית יש לבחון את מחיר הנכס, ברגע שנשקיע בנכס מניב במחיר נמוך, כך הרווחים שלנו יגדלו. מאפיין בולט נוסף שנבדוק לפני שנשקיע הוא גודל הנכס. דירות קטנות עד שני חדרים נמצאו עם הביקוש הגבוה ביותר בשוק השכירות לצערי מגורים, מפני שהם כוללים בדרך-כלל זוגות צעירים ורווקים בעלי יכולת כלכלית מוגבלת. לעומת זאת דירות הבנויות מ3 חדרים ומעלה יהיו בנויות למספר נפשות רב יותר בדירה ומתאימות יותר למשפחות המבוססות יותר מבחינה כספית.

דילוג לתוכן