יום שני   |   3 יוני    |   
דף הבית / באנר ראשי / הפרויקט העתיד לקום על קו החוף של הרצליה פיתוח, הפך בשנים האחרונות לרצועה הנדל"נית הלוהטת ביותר עבור משקיעים קטנים.

הפרויקט העתיד לקום על קו החוף של הרצליה פיתוח, הפך בשנים האחרונות לרצועה הנדל"נית הלוהטת ביותר עבור משקיעים קטנים.

הכירו את תכנית הר 2200א – מעתודות הקרקע הנחשקות ביותר בישראל, הכוללת כ-2200 דונמים הגובלים במרינה הרצליה וגבול ת"א מלון מנדרין. השכונה תכלול כ-10,000 יח"ד, כ-2000 חדרי מלון, מסחר ותעסוקה.

תכנית הר 2200א הינה תכנית הדגל של העיר הרצליה, אותה יזמה עיריית הרצליה בעצמה והיא מקדמת אותה עד לשלבי האישור הסופיים. התכנית צפויה להכניס מילארדי שקלים למדינה ולרשויות המקומיות. מדובר בעתודת הקרקע האחרונה והיקרה ביותר של הרצליה פיתוח.

הקרקע במתחם נחשבת ליוקרתית ביותר בתכנית המתאר הכוללת של הרצליה וזאת בעיקר בשל המיקום הנחשק בצמידות לים. בשנתיים האחרונות יצאו לציבור כמה החלטות שמאיצות את הליכי הבניה בעיר, ומחזירות את המשקיעים להרצליה. בשנת 2016 קבינט הדיור החליט לאפשר אישור מזורז של תכניות בקרקע פרטית במקרה של ריבוי בעלים. באזור ת"א והרצליה קיימים מספר מתחמים כאלה ובניהם הפרויקט המדובר הצמוד למרינה.

כיום-שווי יחידת קרקע במתחם, עומדת על כ- 700,000 ₪ בלבד.

הסיבה שהמחיר עדיין נמוך ליחידת קרקע, נובעת מהעובדה שהליכי האישורים של הקרקע עדיין לא הסתיימו. נקודת הזמן הזו, היא האיזון הנכון עבור משקיעים קטנים. חשוב לציין שמשקיעים אשר יהיו מעוניינים לחכות לדירה יצטרכו להמתין מספר שנים אך בעלי הקרקעות במתחם ייהנו מאקזיט גדול עוד לפני הבניה: הן בשלב ההפשרה , והן בשלב היתרי הבניה.

שווי קרקע ליחידה במתחם צפוי להגיע לכ- 2.2 -2.5 מיליון ש"ח.
במידה ותרצו לרכוש כיום דירה חדשה בפרויקט נחשק על הים בהרצליה, ככל הנראה שתצטרכו להיפרד מ5.5 – 6.5 מיליון ש"ח.

לצערם הרב של המשקיעים, המתחם אינו מוצע למכירה מהסיבה שהקרקעות הינן בבעלות פרטית של אנשים שרכשו אותן לפני כ-10 ו20 שנים, כך שהביקוש מאוד גדול אך אין היצע.
כיום, קשה מאוד למצוא במתחם יחידות קרקע למכירה.

חברת k group הינה חברה המתמחה באיתור קרקעות במתחם ומסייעת למשקיעים קטנים לאתר יחידות קרקע להשקעה.

למידע נוסף:

    דילוג לתוכן