יום שלישי   |   25 יוני    |   
דף הבית / באנר ראשי / מחפשים לרכוש דירה להשקעה באירופה? זו המדינה שמחירי הדירות בה עלו בכ-17% בשנה האחרונה

מחפשים לרכוש דירה להשקעה באירופה? זו המדינה שמחירי הדירות בה עלו בכ-17% בשנה האחרונה

פורטוגל נהנית בשנה האחרונה מעלייה של 6.2% בתמ"ג ועלייה של 5.2% בצריכה הפרטית. זאת לצד ירידה בשיעור האבטלה, שעומד על 5.7% בלבד ושיעור אינפלציה שצפוי לרדת ב-2023 ל-2.4%, ע"פ נתוני חברת Moody's Analitics מדובר בנתונים מפתיעים, במיוחד לאור השינויים וחוסר היציבות שאפיינו את הכלכלה הגלובאלית בשנים האחרונות. יכולתה המהירה של פורטוגל להתאושש ממשברים ולייצר כלכלה יציבה, הפכו אותה לאחת המדינות המובילות להשקעה בעולם.

השיפור הכלכלי המואץ בפורטוגל מוביל לזינוק ברמת החיים במדינה, ממנה נהנה בעיקר הדור הצעיר, הזוכה בשיפור אפשרויות התעסוקה במדינה. זאת לצד שיפור בענף הנדל"ן וכניסת השקעות חדשות למדינה, המגבירים אף הם את יכולת הקנייה של האזרחים ומובילים לעלייה כוללת ברמת החיים בפורטוגל. לפי נתוני המכון הפורטוגלי הלאומי לסטטיסטיקה, חלה עלייה של 17.2% במחירי הדירות ב-2022.

עם זאת, על אף הצמיחה בשוק הנדל"ן הפורטוגלי, מחירי הנכסים בערים הגדולות עדיין נמוכים משמעותית ביחס לערים אחרות במערב אירופה כך שהצפי בקהילת משקיעי הנדל"ן היא כי המחירים צפויים עוד לעלות. באשר למימון העסקאות, פורטוגל היא אחת המדינות הנוחות ביותר למשקיעים זרים, לאור העובדה שהבנקים בפורטוגל מעניקים למשקיעים מימון משכנתא של עד 75% משווי הדירה, בריבית של 3%-4% בלבד.

מעבר לכך, אחת הדרכים של הממשלה למשוך משקיעים חדשים היא באמצעות "ויזת הזהב", הניתנת למשקיעים ברכישת נכסים בשווי של 280-500 אלף אירו (תלוי בסוג הנכס ומיקומו). הוויזה, מאפשרת קבלת תעודת תושב באופן מידי, מעבר חופשי בין מדינות אירופה ואף מאפשרת בהמשך תחילת תהליך אזרוח מלא של המבקש ובני משפחתו, וכן קבלה של אזרחות ודרכון אירופיים לכל דבר ועניין.

בשנה החולפת מאות ישראלים רכשו דירות בערים פורטו וליסבון, רובם עשו זאת, דרך חברת  Youropa Realestate,.  יורופה נדל"ן, החברה הגדולה בישראל בתחום השקעות הנדל"ן בפורטוגל, מאתרת עבור לקוחות נכסים חדשים בפריים לוקיישן, מלווה אותם הן בתהליך המשפטי לחתימת הסכם הרכישה והן בתהליך המימון מול הבנק המקומי ולבסוף עם קבלת הנכס גם מחברת אותם לחברת ניהול שמסייעת בהשכרת הנכס כאשר לקוחות יכולים לבחור האם להשכיר את הנכס לטווח הארוך או לבצע השכרה קצרת טווח באמצעות Airbnb.

למידע נוסף השאירו פרטים:

    דילוג לתוכן