יום שלישי   |   4 יוני    |   
דף הבית / השקעות / השקעות בחול / "מכרז העסקאות של ארה"ב": חברת רילקו תצרף משקיעים לרכישת נכסים במחיר נמוך ממחיר השוק

"מכרז העסקאות של ארה"ב": חברת רילקו תצרף משקיעים לרכישת נכסים במחיר נמוך ממחיר השוק

משבר הקורונה והבהלה שהייתה בשוק בשנה החולפת ייצרו הזדמנויות לרכישת נכסים במחירים הנמוכים עד 43% ממחיר השוק. חברת ההשקעות רילקו, שלאחרונה דווח בכלכליסט שמתחילת השנה הגדילה את פורטפוליו נכסיה בכ-200 מיליון שקלים, הגיעה להסכמים בנוגע לרכישת מתחמים בארה"ב במחיר המשקף הנחה של עשרות אחוזים. הבוקר, הודיעה הקבוצה שתצרף גם משקיעים פרטיים לעסקאות החברה

רכישת נכס במחיר נמוך ממחיר השוק משפיעה במידה ניכרת על התשואה שניתן לקבל מההשקעה, הן בשכירות החודשית והן בעליית שווי הנכס. בעוד שחברות השקעות רבות הקפיאו את פעילותן בשנה החולפת, כשמגפת הקורונה הכתה בארה"ב, חברת ההשקעות רילקו ניצלה את ההזדמנות לחתום על הסכמים עם בעלי נכסים לרכישת מתחמים במחירים זולים.

בשבוע שעבר דווח באתר כלכליסט כי החברה הגדילה את פורטפוליו הנכסים שלה ביותר מ-200 מיליון ₪ מתחילת השנה ובחודשים האחרונים, החברה נהנתה מרווחים כתוצאה מעליית שווי הנכסים לאור ההתאוששות של השוק האמריקאי כתוצאה ממבצע החיסונים המקיף. כעת, הודיעה החברה שתצטרף לקוחות פרטיים לעסקאות מתחת למחיר השוק.

אסטרטגיית ההשקעות של החברה היא רכישת נדל"ן מניב – רכישת נכסים אשר מושכרים לשוכרים ומאפשרים למשקיעים לקבל הכנסה שוטפת משכירות תוך כדי כך שהם נהנים מעליית הערך של הנכס. החברה הודיעה כי בעלי 120,000 דולר יוכלו להצטרף לעסקאות בהן הנכסים נמכרו מתחת למחיר השוק ולקבל שכירות שוטפת.

שוק הנדל"ן בארה"ב רותח: קצב עליית המחירים מסחרר

השנה החולפת הייתה השנה החמה ביותר מבחינת מכירות נכסים בארה"ב מזה 14 שנה. מחירי הנדל"ן נמצאים בעלייה בכל המדינות בארה"ב ומחירי העסקאות החציונים רשמו עלייה דו-ספרתית לעומת השנה החולפת. המגמה נובעת ככל הנראה מכך שהמשכנתאות נמצאות בשפל היסטורי ורבים מהעובדים הצליחו לשמור על משרותיהם בשנת 2020 וחסכו כספים רבים כתוצאה מתוכניות הסיוע של ארה"ב וההוצאות הנמוכות על בילויים ופנאי.

"ההיצע בארה"ב קטן מאוד, יש מעט מאוד התחלות בנייה וזה הוביל לעלייה השנתית הגדולה ביותר מזה כ-20 שנה." מספר תומר חי, מנכ"ל רילקו. על פי ההערכות, מגמה זו צפויה להימשך, בעלי הנכסים מהססים למכור נכסים מהחשש מהתחרות על הנכסים בשוק וכלכלנים צופים שהביקוש יישאר חזק בשנים הבאות.

רילקו, תצרף בשבועיים הקרובים משקיעים לרכישת מתחם Cleveland Business Center, מתחם שנרכש בהנחה של כ-43% כתוצאה מהסכם שנחתם במהלך הקורונה.

דילוג לתוכן