יום שלישי   |   25 יוני    |   
דף הבית / השקעות / "המחסור האדיר במבני תעשייה בארה"ב מוביל לביקוש חסר תקדים; חברות תעשיית החלל משלמות סכומים עצומים על שכירות הנכסים

"המחסור האדיר במבני תעשייה בארה"ב מוביל לביקוש חסר תקדים; חברות תעשיית החלל משלמות סכומים עצומים על שכירות הנכסים

השקעה במבני תעשייה של חברות החלל

עם הצמיחה של חברות ענק כמו SpaceX של אלון מאסק ובלו אוריג'ין של ג'ף בזוס והתחרות הגדולה בין החברות לנחות על הירח, המרוויחים הגדולים הם בעלי מבני התעשייה שמחזיקים במוצר נדיר בארה"ב עליו החברות מוכנות לשלם הרבה מאוד כסף. חברת ההשקעות רילקו רוכשת בימים אלו נכס בו יושבת אחת החברות הגדולות לייצור חומרים לתעשיית החלל, שבין לקוחותיה נאס"א ו-SpaceX.

"התחביב החדש של המיליארדרים": לפני עשור איש לא היה מוכן לכך שיהיה ביקוש חסר תקדים למבני תעשייה המתאימים לייצור חומרים לתעשיית החלל. בחודש יולי האחרון, המיליארדר ומייסד אמזון, ג'ף בזוס המריא לחלל בחללית תוצרת החברה שייסד, והוא רק אחד מהמיליארדרים שיעשו הכל כדי לנחות על הירח.

שוויה של חברת SpaceX של אלון מאסק עקף את רף ה-100 מיליארד דולר בחודש אוקטובר ומלבד לשני המיליארדרים, ענקיות הרכב שואפות גם הן להגיע לחלל. "נבנו מעט מאוד מבני תעשייה שמתאימים לייצור החומרים הללו ובעלי המבנים יכולים להרשות לעצמם לעלות את המחיר ככל שהביקוש הגובר". מספר גורם בענף.

בשבוע שעבר חברת השקעות ישראלית שמה את ידה על אחד מאותם מבני התעשייה בקליבלנד. החברה, שבכוונתה היה לרכוש את המרכז ולגייס כסף ממשקיעים, הספיקה תוך שבוע בלבד לחתום על עסקה לטווח של 10 שנים עם אחת מחברות ייצור החומרים לתעשיית החלל. הבוקר (ב') הודיעה כי משקיעים שיצטרפו יקבלו הכנסה חודשית קבועה כתוצאה מהסכם השכירות ארוך הטווח שנחתם מול החברה.

"החלל זה הדבר הבא, ניתן לראות את זה דרך השוק, שאותן מניות שוות מיליארדי דולרים וערכן מזנק מדי שנה. לבנות מרכזי תעשייה חדשים המתאימים לייצור החומרים ייקח שנים ומחירי אותם מבני תעשייה עשויים להכפיל את השווי שלהם לאור הביקוש חסר התקדים".

מסלול "החלל" של חברת ההשקעות רילקו יאפשר לבעלי 120,000 דולר ומעלה להצטרף לעסקה

דילוג לתוכן