יום שלישי   |   4 יוני    |   
דף הבית / השקעות / הטרנד החדש בענף הנדל"ן: משקיעים בנכסים שמושכרים לטווח של כ-10 שנים

הטרנד החדש בענף הנדל"ן: משקיעים בנכסים שמושכרים לטווח של כ-10 שנים

בית השקעות נדל"ן ישראלי

משבר הקורונה הוביל את המשקיעים לחפש אחר אפיקים יציבים, הן בנדל"ן והן כתחליף למדדים הנפוצים בשוק ההון בהן יש תנודות בחודשים האחרונים. מאז חודש מרץ, נרשמה עלייה בהשקעות הפרטיות בנכסים המושכרים בחוזים ארוכי טווח (7-10 שנים). "האפיק היה נפוץ בקרב קרנות וגופים מוסדיים והפך לפופולרי גם בקרב משקיעים פרטיים. כיום, ניתן להשקיע בנכס שמושכר לחברות גדולות אשר מעניקות בטוחות שהופכות את ההשקעה לסולידית". מספר גורם בענף. כך תצטרפו לטרנד ההשקעות עם 120,000 דולר בלבד.

קרנות ההשקעות והגופים המוסדיים מאז ומעולם שילבו בתמהיל ההשקעות שלהן השקעה בנכסים המושכרים לטווח ארוך, שמבחינתן, היה זה אפיק המזכיר הלוואה בו בעת ההשקעה מקבלים צ'קים לטווח ארוך עם ריבית על השקעתם. בחודשים האחרונים, האפיק "הסולידי של שוק הנדל"ן" הפך לפופולרי גם בקרב משקיעים פרטיים שמחפשים יציבות.

איך זה עובד?

הנכסים הנבחרים בתוכנית הם נכסים אשר לרוב מושכרים מזה שנים לחברות בעלות שווי שוק גבוה אשר מעניקות בטוחות ושוכרות את הנכס לטווח של כ-7-10 שנים. כך, המשקיעים יכולים להיות בטוחים שנכס אשר רוכשים מניב להם באופן קבוע הכנסה שוטפת לטווח הארוך.

"חברות ההשקעות רואות בכך השקעה ב"תנאי ריבית קבועה" – כאשר כבר בהשקעתם ישנו חוזה מוסדר, עם חברות בעלות שווי שוק של מיליארד דולר ומעלה, בו הם יודעים בדיוק כמה ירוויחו על השכירות החודשית לטווח של עשור קדימה.

כיצד מקבלים את ההכנסה השוטפת ומי מנהל את הנכס?

ההשקעות בנכסים מהסוג הנ"ל מתבצעות באמצעות חברות השקעות, אשר משקיעות יחד עם המשקיעים שלהם באותם התנאים, והן אחראיות על הניהול השוטף של הנכס באמצעות נציגיהם הפועלים באזור. המשקיעים, מקבלים את ההכנסה השוטפת לחשבון הבנק שלהם מחברת ההשקעות, כך שאינם נדרשים כלל לנהל את הנכס.

בשל העובדה שבארץ התשואות משכירות נמוכות יחסית, אותן השקעות מתנהלות בארה"ב, כשהתשואות הן לרוב דו-ספרתיות בשוק הנדל"ן וישנן חברות יציבות ובעלות שווי שוק גבוה, שחלקן אף נסחרות בבורסה.

דילוג לתוכן