יום רביעי   |   19 יוני    |   
דף הבית / השקעות / "שכירות קבועה שמופקדת לחשבון הבנק ועליית ערך": הישראלים גילו את הדרך החדשה להשקיע בארה"ב והתסערו עליה

"שכירות קבועה שמופקדת לחשבון הבנק ועליית ערך": הישראלים גילו את הדרך החדשה להשקיע בארה"ב והתסערו עליה

שכירות קבועה לחשבון הבנק

מודל ההשקעות הקבוצתיות שינה את הרגלי ההשקעות של הישראלים בארה"ב: מתחילת השנה הושקעו מאות מיליוני שקלים במסלולי השקעה קבוצתיים בהם קבוצת משקיעים רוכשת יחד בניין שלם ומתחלקים בשכירות. היתרונות: פחות סיכון, פחות התעסקות, שכירות קבועה ורווח מעליית ערך. 

"המודל של הבנקים נפתח בקרב הציבור – והציבור הסתער": אם לאורך השנים ישראלים רבים חיפשו דרכים להרוויח מהתשואות הגבוהות בארה"ב אך נתקלו בבעיות תפעול הנכס ואיתור הדיירים, המודל החדש של ההשקעות הקבוצתיות פתח את הסכר והוביל להשקעות בהיקף מאות מיליוני שקלים מתחילת השנה והצלחות מסחררות שביניהן: חוזים חתומים להסכמי שכירות כגון – ממשרד הבריאות, בנקים וחברות ענק לתקופה של עשור.

"המודל מתבסס על "כוח הקניה": כשבאים קבוצה שלמה עם יותר כסף, מקבלים תנאים טובים יותר, ניתן לרכוש נכסים טובים יותר ועלויות התפעול זולות יותר, כך, שבסופו של דבר כולם מרוויחים". מספר תומר חי, בעלי חברת ההשקעות רילקו.

אז איך בעצם עובד אפיק ההשקעות? חברת השקעות ישראלית בעלת פעילות בארה"ב מאתרת נכס שבו חברות יציבות וגדולות חתומות על חוזה שכירות לטווח הארוך ומארגנת קבוצה לרכישת הנכס. כל אחד מהמשקיעים בקבוצה מקבל את החלק היחסי מהשכירות, נהנה מעליית ערך הנכס ומקבל תנאים טובים לעסקה מזו שהיה מקבל לבדו כאשר היה רוכש נכס פרטי.

בחודשים האחרונים, רילקו, חברה שהתפרסמה ומזוהה עם המודל בארץ, רכשה מספר נכסים בהשתתפות מאות משקיעים, כאשר אותם נכסים הושכרו למשרד הבריאות האמריקאי והבטיחו לכל קבוצת המשקיעים הכנסה קבועה לטווח של עשור. "אנו מחפשים עסקאות סולידיות בהן גוף גדול משכיר את הנכס לתקופה של 5-10 שנים קדימה, מה שמבטיח שכירות קבועה לכל אחד מהמשקיעים". מוסיף חי.

בימים אלו מתגבשת קבוצת משקיעים להשקעה בבניין המפורסם – ה-Business Center של קליבלנד. בניין, שלראשונה מאז 30 שנה מוצע למכירה במחיר אטרקטיבי ובו שוכרים יציבים אשר נמצאים בנכס מזה שנים ארוכות.

דילוג לתוכן