יום שלישי   |   18 יוני    |   
דף הבית / השקעות / השקעות אלטרנטיביות – מדוע כל כך הרבה משקיעים פונים להשקעות מחוץ לשוק ההון

השקעות אלטרנטיביות – מדוע כל כך הרבה משקיעים פונים להשקעות מחוץ לשוק ההון

השקעות אלטרנטיביות - אפיק חדש

בחודשים האחרונים נרשמה צמיחה בהיקף ההשקעות האלטרנטיביות הן בקרב משקיעים פרטיים והן בקרב גופים פיננסיים. לאחרונה, שינתה אוניברסיטת ייל את תמהיל ההשקעות שלה כך ש-75% מתיק ההשקעות שלה מבוססת על השקעות אלטרנטיביות וסקר בין המשקיעים האמידים בעולם מצא כי 88% מהמשקיעים האמידים מאמינים בקרנות פרטיות ונדל"ן. בארץ, בעלי הון עצמי של 500 אלף ש"ח זכאים להשתתף בהשקעות הנ"ל

האוניברסיטאות הרווארד וייל, אשר מנהלות הון בהיקף של עשרות מיליארדי דולרים הצביעו בחודשים האחרונים על המגמה בשוק ההשקעות העולמי וסימנו את ההשקעות האלטרנטיביות, כאלו שאינן מושפעות משוק ההון, כאפיק הכדאי ביותר להשקעה. סקרים שנערכו לאחרונה בקרב משקיעים אמידים מצאו כי 88% מהמשקיעים היו מרוצים מהאפיק וצופים כי ימשיכו לנתב השקעותיהם בשנים הקרובות.

היתרונות של ההשקעות האלטרנטיביות באות לידי ביטוי באפשרות הפיזור והגיוון של תיק ההשקעות שמפחית את הסיכונים, האפשרות לקבלת דיבידנד רבעוני שמייצר תזרים והכנסה שוטפת וכמובן, הגדלת הרווח תוך הקטנת הסיכון.

"קחו למשל בניינים בלב פארק העסקים המבוקש בקליבלנד אשר מושכרים לחברות הגדולות בעולם, אשר שנים, אלפי עובדיהם עובדים מאותו בניין. רכישת הבניין נחשבת להשקעה סולידית: החברות, שחתומות על חוזה שכירות לשנים קדימה, מחויבות להישאר בבניין לטווח ארוך, הביקוש בפארק העסקים אדיר ומחירי הנדל"ן עולים מדי שנה". מספר תומר חי. "המשקיעים למעשה מרוויחים גם מהשכירות שמשלמת אותה החברה וגם מעליית מחירי הנדל"ן והסיכון נמוך – הרי שמדובר בחברות ענק שחתומות על חוזים לטווח של שנים קדימה". מוסיף.

בית ההשקעות האלטרנטיביות רילקו מוביל כיום את תחום ההשקעות האלטרנטיביות בישראל ובחודשים האחרונים מאות לקוחותיו רכשו נכסים בהיקף של מאות מיליונים בארה"ב. החברה, הינה מהבודדות שמאפשרות למשקיעים בעלי 500 אלף שקלים להשתתף בהשקעות בעלות פוטנציאל תשואה גבוהה וסיכון נמוך.

דילוג לתוכן