יום חמישי   |   29 פברואר    |   
דף הבית / חדשות נדל"ן / עם השקת שיווק הקרקע במתחם "גבעות הכורכר" ברחובות – שמאים מעריכים כי שווי יחידת קרקע במתחם, לאחר אישורה הסופי, יגיע לכמיליון ש"ח

עם השקת שיווק הקרקע במתחם "גבעות הכורכר" ברחובות – שמאים מעריכים כי שווי יחידת קרקע במתחם, לאחר אישורה הסופי, יגיע לכמיליון ש"ח

גבעות סביון - עתודת קרקע ברחובות
בסמוך לשכונת "גינות סביון" ברחובות ועל יד "פארק הורוביץ" החדש, נמצאת אחת מעתודות הקרקע המבוקשות ביותר בישראל. כעת, עם התקדמות התוכניות להפשרת הקרקע במתחם, הערכות השמאים היא שערכן של הקרקעות לאחר אישורן הסופי, יגיע לכמיליון ₪. חברת בריטניה ישראל כיום מציעה למכירה יחידת קרקע תמורת 249,000 ₪ בלבד.

חברת "בריטניה ישראל" הודיעה כי תעמיד במהלך השבועות הקרובים את הקרקע למכירה תמורת סכום חסר תקדים של 249,000 ₪ בלבד. הערכת שמאות מחמירה, על פי תקן 22,  מעריכה כי עם אישורה הסופי של הקרקע, מחירה צפוי  לזנק לכמיליון ₪ ויהווה, למעשה, תשואה חסרת תקדים בגובה של כ-400% על סכום ההשקעה.

הקרקע, המיועדת לבנייה רוויה, אינה זמינה לבנייה מידית אך נמצאת בהליכי הפשרה מתקדמים. גורמים בשוק צופים שתופשר בהקדם בשל סמיכותה לאחת מהשכונות המובילות בעיר רחובות, שכונת "גינות סביון". כמו כן, ההערכות הן שמיד עם השקת "פארק הורוביץ" החדש, הביקוש למגורים באזור יגבר ויאושרו תוכניות בנייה שיובילו להפשרת הקרקע.

הרווח מקרקעות בא לידי ביטוי בהתקדמות בתהליכים

בשנים האחרונות, עם ההתקדמות בשלבי ההפשרה של קרקעות רבות באזור, עשרות אלפי משקיעים הרוויחו מעליית שווי הקרקעות שרכשו כאשר קיבלו היתרי בנייה. "אישור תוכניות יגרום לקפיצת ערך של הקרקע פי 4", מספר גורם בענף. "ישנם משקיעים שיעדיפו למכור  את הקרקע ברווח תוך מספר שנים, כאשר היא תקבל היתרים. ישנם  גם כאלו שיבחרו להשאיר לעצמם את הקרקע ולהתקדם לבעלות על דירה במגדלי המגורים היוקרתיים  הצפויים להיבנות בשטח. כיום, דירות חדשות בעיר עולות כ-2.5 מיליון ₪ ומעלה ."

בבריטניה ישראל טרם מסרו כמה קרקעות תמכור במחיר הנ"ל, אך ההערכות הן שלאור הביקוש, החברה תעלה משמעותית את מחירי הקרקע בעוד מספר שבועות.

דילוג לתוכן