יום רביעי   |   19 יוני    |   
דף הבית / באנר ראשי / ריאיון עם האיש שהקים את קהילת המשקיעים הגדולה בישראל: אחד על אחד עם תומר חי

ריאיון עם האיש שהקים את קהילת המשקיעים הגדולה בישראל: אחד על אחד עם תומר חי

ריאיון עם תומר חי מנכל רילקו

לפני כשנה הקים תומר חי את "מועדון המשקיעים", מועדון להשקעות נדל"ן בארה"ב בו חברים בעלי הון של חצי מיליון ₪ ומעלה אשר מעוניינים להשקיע ולקבל תנאים מועדפים בהשקעותיהם. כיום, חברים במועדון כמעט 10,000 משקיעים ולאור ההצלחה נחתם שיתוף פעולה עם כלכליסט וזירה בה יוצגו השקעות המועדון. דרך המועדון הושקעו עד כה עשרות מיליוני שקלים של לקוחות פרטיים שאיגדו כוחות, השקיעו יחד וקיבלו תנאים מועדפים.

תומר חי, מנכ"ל חברת ההשקעות רילקו, שלאחרונה דווח כי ביצעה עסקאות ביותר מ-200 מיליון ₪ מתחילת השנה. החברה, רכשה מתחמים בארה"ב שכיום מושכרים למשרד הבריאות האמריקאי, בנקים גדולים וחברות ענק הנסחרות בנאסד"ק, מה שהבטיח למשקיעים הכנסה שוטפת לטווח של כעשור. בריאיון בלעדי, מספר כיצד יצר את מועדון המשקיעים הגדול בישראל.

כיצד עלה הרעיון לייצר קהילת משקיעים ישראלים?

"משבר הקורונה יצר חוסר וודאות בשוק ואינספור שאלות בפייסבוק ובפורומים "היכן כדאי להשקיע", "מישהו השקיע דרך X" או "במה כדאי להשקיע חצי מיליון ₪". בהשקעות באופן כללי, ככל שיש לך סכום גבוה יותר, כך אתה מקבל תנאים אטרקטיביים יותר, בדיוק כמו בבנק, שאם אתה נחשב ללקוח גדול, הבנק נלחם עליך יותר".

"הרעיון היה לייצר קהילה דרכה ניתן לקבל גישה להשקעות של הגופים הגדולים ולאגד את המשקיעים הקטנים כדי לקבל תנאים אטרקטיביים יותר".

לאילו סוגי עסקאות ניתן להגיע "כגוף גדול" בהשוואה לעסקאות המוצעות ללקוח הפרטי?

"מרבית הלקוחות הפרטיים שהשקיעו בארה"ב לדוגמה, היו משקיעים בבית פרטי, אך רובם הסתבכו עם ניהול הנכס ועלויות שיפוץ לא צפויות. כיום, אנו יודעים להגיע להשקעות במתחמים שמושכרים ע"י חברות ענק כאשר אנחנו מטפלים בנכס. ההכנסה כאן בטוחה לטווח של שנים קדימה וסולידית (חברה ענקית חתומה על הסכמי שכירות לטווח הארוך). משקיעים שהשקיעו 200 אלף דולר מקבלים שכר דירה כמו מדירה בת"א בסך כ-8,000 ₪ בחודש. זה לא נתפס, בארץ כדי לקבל כזה שכר דירה צריך להשקיע כ-4 מיליון שקלים."

מלבד הגישה להשקעות, ישנן פעילויות?

בוודאי. אנו עורכים כנסים בהם ישנן הרצאות העשרה והמטרה שלנו לייצר ערך מוסף למשקיעים וקהילת נטוורקינג. כך למשל, בכנס האחרון שלנו הייתה הרצאה כללית של זיו שילון לצד הצגת הזדמנויות השקעה חדשות. בחודש נובמבר אנו עורכים כנס בהנחייתה של כתבת כלכלית בכירה.

כיצד תיראה קהילת המשקיעים שלכם בעוד שנה מהיום?

בזכות הישגי ההשקעות שלנו מתחילת השנה אנו רואים צמיחה טבעית. יש לנו כבר אלפי משקיעים שהצטרפו ואנו צופים שבעתיד נגיע לכ-20,000 משקיעים. בכל פעם שלקוחות מקבלים דו"חות אנו רואים הצטרפות של בני משפחתם וחבריהם לעבודה.

מי הם קהל המשקיעים שלכם?

מרבית המשקיעים הם מנוסים, כאלו שעשו השקעה או שתיים בחייהם. אך ישנם גם לא מעט משקיעים שעבורם זו הפעם הראשונה. הקהל מאוד מגוון, ישנם הייטקיסטים, רופאים, עורכי דין ועורכי דין. בינתיים, לקוח ממוצע שלנו השקיע 3.5 פעמים.

דילוג לתוכן