השינוי שהוביל וירוס הקורונה בענף המשרדים: ירידה חדה בביקוש בת"א, עלייה בביקוש מסביב לה
דף הבית / חדשות נדל"ן / השינוי שהוביל וירוס הקורונה בענף המשרדים: ירידה חדה בביקוש בת"א, עלייה בביקוש מסביב לה

השינוי שהוביל וירוס הקורונה בענף המשרדים: ירידה חדה בביקוש בת"א, עלייה בביקוש מסביב לה

אילה אגם - פרויקט אילה טאוורס
וירוס הקורונה והשבתת המשק הובילו לפגיעה כלכלית בקרב אלפי חברות שמנסות לצמצם עלויות ולמצוא פתרונות אטרקטיביים יותר ופחות צפופים ממרכז ת"א. עפ"י הדיווחים מחברות התיווך, נוצר ביקוש אדיר למשרדים בערים הסובבות ת"א. הצצה להזדמנות נדל"נית נוספת שנוצרה בעקבות משבר הקורונה

"התפוצצות הבועה התל אביבית": כחודש לאחר השבתת המשק הישראלי בעקבות וירוס הקורונה ולאחר הצהרתו של ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, על החזרה האיטית וההדרגתית לשגרה, משרדי התיווך הגדולים דיווחו על עלייה משמעותית בביקוש מצד חברות קטנות ובינוניות להשכרת שטחים במתחמי עסקים בגוש דן, שבאו על חשבון המשרדים בתל אביב, מהם רבים מחפשים דרכים לבטל את החוזה.

הנזק הכלכלי העצום שפגע בחברות בתעשיות שונות, ביניהן, חברות הייטק, תעשייה, תקשורת ושירותים, מוביל אלפי חברות לחפש אלטרנטיבות זולות לתל אביב, הן מבחינת עלויות השכירות והן מבחינת תשלומי הארנונה הגבוהים בעיר תל אביב, שעומדים על יותר מכ-30 ₪ למטר. הדיווח הזה, מצטרף לדיווח באתרי החדשות, על עזיבתם של עשרות אלפי תל אביבים שחוזרים להורים או עוברים לדירות בטבעת מחוצה לתל אביב בשל מצבם הכלכלי.

"משרדי החברות יישארו מפוארים ולצד ברים ואתרי בילויים, אך יהיו במתחמים מרווחים יותר, ירוקים יותר ומחוץ למרכז העיר"

"החברות הגדולות הרגילו את עובדיהם בשנים האחרונות לתנאי עבודה מרווחים ואטרקטיביים, זאת במטרה למשוך עובדים טובים מחברות אחרות ולגרום להם להישאר כמה שיותר שעות בעבודה. באיכות המשרדים הם לא יוכלו להתפשר, אך ללא ספק, המיקום ישתנה במטרה לחסוך בעלויות", מספר גורם בענף. תדירות מעבר המשרדים של חברות היא נמוכה יחסית ומרבית החברות מחפשות פתרונות לטווח של 5-10 שנים ויותר.

אחד מהמתחמים שהפכו למבוקשים במיוחד בחודשים האחרונים הוא פארק העסקים החדש בצריפין, שנמצא בלב גוש דן וסמוך לצירי תנועה מרכזיים ותחנת רכבת. "כיום נבנים 2 המגדלים המרכזיים, תחת פרויקט AYALA TOWERS, כאשר במגדל אחד נמכרו כבר מעל 60% מהמשרדים בעלות של כ- 7,150 ש"ח למטר בלבד וקבלת מימון מבנק מלווה, אך ההערכה היא שמחירי המשרדים יעלו הודות לביקוש הרב", מספרים בחברה.

מאת: כתב המערכת | Channel22

כתב המערכת | Channel22

יעניין אתכם

יובלים - משרדים בנס ציונה

לראשונה: משרדים במתחם העסקים היוקרתי בנס ציונה יימכרו לבעלי הון עצמי של 60,000 ₪ בלבד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *