מכוניות המיני הבטוחות בישראל - Channel22 - חדשות הנדלן וההשקעות בארץ בחול
דף הבית / רכב / מכוניות המיני הבטוחות בישראל

מכוניות המיני הבטוחות בישראל

מכוניות המיני הבטוחות בישראל

 

מכוניות מיני טרנדיות מאוד בשנים האחרונות וזאת מכמה סיבות. המחיר שלהן הוא כמעט חצי ממחיר של רכב משפחתי סטנדרטי חדש אחר. הן חסכוניות מאוד בדלק. יותר פרקטיות מבחינת חניה. וכיום עם מערכות הבטיחות המתקדמות המותקנות על רכבים אלו אין ספק כי מדובר בסוג המכוניות הפופולרי ביותר בישראל בשנים האחרונות. בשנת 2018 למשל החלה תקנה חדשה המחייבת בכל רכב חדש להצטייד במערכת בטיחות המתריע על סטייה מנתיב ועל שמירה אי מרחק. מלבד מערכת זו ישנן עוד מערכות בטיחות נוספות וכן שדרוג שעשו היצרניות למעטפת הרכב על מנת לספק חוויית נהיגה בטוחה ואיכותית יותר לנוהגים ברכבים אלו.

מדוע כל כך אוהבים את מכוניות המיני בישראל?

חשוב לציין כי מכוניות מיני פופולריות גם ברחבי העולם ולא רק בישראל. הן לא נחשבות הכי בטוחות בעיני אנשים ולכן עדיין הרבה נמנעים מלהשתמש בהן, אולם ביחס לסוג מסוים של מכוניות וביחס לסוגים אחרים אין ספק כי מדובר בסוג פופולרי במיוחד, גם בישראל וגם בעולם. חלק מהסיבות לכך ציינו למעלה: עלות מוזלת של המכונית, חסכונית בדלק ונוחה לחניה, בעיקר בערים הצפופות. לכן גם קוראים למכוניות המיני City Cars באנגלית – כלומר מכוניות עיר. מרבית בעלי מכוניות המיני בישראל הנם אנשים המתגוררים בתוך העיר. כאשר החנויות של בניינים ישנים הופכות לצפופות ביחס לגודל הרכב הסטנדרטי של היום ובכלל כמות האוכלוסייה הולכת וגדלה ויש פחות מקום לחניות בערים, הרי שרכבים קטנים הוא פתרון נהדר למציאת מקום חניה. כמה פעמים הסתובבתם עם הרכב בעיר וראיתם חניה ואמרתם לעצמכם "אם רק היה לי רכב קטן יותר הייתי יכול להיכנס פה". בעקבות השדרוגים הבטיחותיים שנעשו ברכבים אלו בשנים האחרונות, לצד פרקטיות מבחינת שטחי האחסון ונוחות מרבית בנסיעה ברכב אין ספק כי מידת הפופולריות שלהן מובנת.

סקירת מכוניות מיני הבטוחות בישראל:

יונדאי i10 – המחיר של רכב זה מתחיל מ70 אלף שח לרכב חדש ונחשב לאחד הרכבים המומלצים. הרכב החדש כולל מערכת בלימה אוטונומית, מערכת התרעה על שמירת אי מרחק, סטייה מנתיב וכן מערכת עמעום אורות אוטומטי. ישנו דור חדש של רכבים מסוג יונדאי איי10 שהושק בישראל בפברואר 2020.

קיה פיקנטו – החל מ68 אלף שקלים. במבחן הבטיחות של כבר זה המכונית קיבלה ציון של 4 כוכבים. היא כוללת מערכת בלימת חירום אוטונומית. היא נחשבת למכונית המיני הזולה ביותר אך בעיני רבים גם בעלת העיצוב הפופולרי ביותר.

שברולט ספארק – החל מ82 אלף שקלים. מכונית מיני מהפופולריות ביותר בישראל וכולל מערכת בלימת חירום אוטונומית, כמו גם המערכת החדשה המתריעה בין סטייה מנתיב ואי שמירת מרחק. בדגם החדש של הרכב הזה המשווק בישראל החל משנת 2019 הרכב כולל מעטפת בטיחות גדולה יותר של 10 כריות אוויר.

מיצובישי ספייסטאר – ניתן לרכוש אותה החל מ78 אלף ₪. המכונית כוללת מגוון מערכות בטיחות מתקדמות: מערכת בלימה אוטונומית הכוללת בין היתר זיהוי הולכי רגל, התרעה על שמירת מרחק וסטיה מנתיב וכן מערכת לעמעום אורות אוטומטי. במבחן הבטיחות רכב זה קיבל ציון של 4 כוכבים בשנת 2013 כאשר התנאים היו פחות מחמירים. כיום בדגש החדש של רכב זה המשווק בישראל רמת הבטיחות הרבה יותר גבוהה בשל התקנת מערכות הבטיחות החדשות.

פיאט 500 – החל מ98 אלף שקלים. בגדר הדגמים המאכזבים נמצאת לה פיאט 500 שבעבר הייתה עוברת מבחן הבטיחות עם 5 כוכבים אולם הדגם המשווק כיום בישראל מקבל בקושי 3 כוכבים, כאשר אין מערכות בטיחות מתקדמות המותקנות ברכב. בשנת 2021 צפוי להגיע לישראל הדגם החדש של רכב זה וכולנו תקווה שהוא יהיה בטיחותי ושפיאט הסיקה את המסקנות שלה.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *